AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sprawcy napadu na jubilera posiedzą 3 miesiące w areszcie

Przez   /   02/12/2021  /   No Comments

Na trzy miesiące do aresztu trafli rabusie, którzy 5 listopada napadli na sklep jubilerski w centrum Legnicy. Najwyraźniej zaskoczyły ich zabezpieczenia w lokalu. Narobili dymu, włączyli alarm i czmychnęli bez łupu.

- Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej komendy zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju w sklepie jubilerskim na terenie miasta – informuje asp. Anna Grześków z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Zamaskowani sprawcy wtargnęli na teren obiektu i kiedy jeden z napastników siłą przytrzymywał pracownicę, drugi próbował rozbić witryny z biżuterią. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu wyrobów jubilerskich, uderzenia młotkiem w szyby antywłamaniowe aktywowały alarm i spowodowały włączenie kurtyny dymnej. To skutecznie wystraszyło przestępców, którzy natychmiast oddalili się z miejsca zdarzenia, a właścicieli uchroniło od kradzieży towaru o wartości ponad 1 mln złotych.

Policjanci szybko wytypowali sprawców tego zdarzenia. Według ich ustaleń, za napad odpowiadają dwaj legniczanie: 29 i 33- latek. Obaj trafili do policyjnej celi. Przedstawion im zarzut usiłowania dokonania rozboju. Mogą za to na 12 lat trafić do więzienia. Na razie na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 57 dni temu dnia 02/12/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 2, 2021 @ 1:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →