AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Śmiertelny wypadek na A4. Policja prosi o ostrożną jazdę

Przez   /   13/01/2021  /   No Comments

Zmarł poszkodowany w wypadku na autostradzie A4 kierowca. Opady śniegu i mróz sprawiły, że na drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych, policjanci ponawiają apele do kierowców o ostrożną jazdę.


W poniedziałek około godziny 08.30, na łączniku autostrady A-4 z drogą S-3 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący skodą jadąc autostradą w kierunku Zgorzelca na wysokości zjazdu na drogę S-3 najprawdopodobniej wykonał gwałtowny manewr zmiany pasa ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną, po czym wzbij się autem w górę i spadł przed jadący samochód ciężarowy marki Volvo.

Jak informuje policja, kierowca osobówki pomimo wysiłków ratowników i lekarzy nie przeżył wypadku. Zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.
Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, policjanci legnickiej drogówki i grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz nagranie z rejestratora oraz ustalili świadków zdarzenia. Teraz w postępowaniu prokurator będzie szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego tragicznego wypadku – informuje podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie maksimum ostrożności podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, brak koncentracji na drodze, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 13/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 13, 2021 @ 11:20 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

143360827_3919685134749247_4563274587887645334_o

Którędy mają biec A4 i S5? Oto głos 8 prezydentów miast

Read More →