PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Słowak wiózł 7-osobową rodzinę. M.in. w bagażniku

Przez   /   29/11/2019  /   No Comments

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 22-letniego obywatela Słowacji, który bez uprawnień do kierowania przewoził niesprawnym technicznie samochodem 7-osobową rodzinę. Wśród nich była dwójka dzieci, a kobieta podróżowała w bagażniku. Gdyby nie reakcja mieszkańców i szybkie działania funkcjonariuszy, ta podróż mogłaby mieć tragiczny finał!

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał nietypowe zgłoszenie. Wynikało z niego, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Złotoryja przemieszcza się samochód osobowy, którym podróżuje około 10 osób, w tym małe dzieci. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego. Na drodze wjazdowej do miasta zauważyli pojazd opisany przez zgłaszającego, w związku z czym zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą siedział 22-letni obywatel Słowacji, który podróżował razem ze swoją liczną rodziną. W samochodzie przeznaczonym do przewożenia pięciu osób, siedziało oprócz niego jeszcze 6 pasażerów, w tym dwójka dzieci. Co więcej, podczas sprawdzenia pojazdu policjanci w bagażniku auta dokonali zaskakującego odkrycia. Znajdowała się w nim kobieta, która w takich warunkach podróżowała wraz z resztą rodziny. Ponadto stan techniczny samochodu pozostawiał wiele do życzenia i stwarzał niebezpieczeństwo dla samych podróżnych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowca poproszony o prawo jazdy i dokumenty auta przyznał, że nie ma ich przy sobie, a w obawie przed konsekwencjami za popełnione wykroczenia podawał funkcjonariuszom fałszywe dane. W celu ich weryfikacji, policjanci nawiązali kontakt z Polsko-Słowackim Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Barwinku w województwie podkarpackim. Wymiana informacji pozwoliła na ustalenie jego tożsamości, a w konsekwencji potwierdzenie, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto, którym kierował, nie miało prawa poruszać się po drodze, a ze względu na liczne usterki zostało zabezpieczone przez pomoc drogową. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatami gotówkowymi o łącznej wysokości 1,5 tysięcy złotych Jednak, gdyby nie interwencja funkcjonariuszy, ta podróż mogłaby skończyć się znaczniej gorzej. Podczas nawet najdrobniejszej kolizji czy w trakcie gwałtownego hamowania, przewożenie osób w taki sposób mogłoby zakończyć się tragicznie.

Nie były to jednak jedyne przewinienia 22-latka. W trakcie czynności, jeden z policjantów rozpoznał w nim osobę podejrzewaną o kradzież mienia. Kilka dni wcześniej, na lokalnej stacji paliw, mężczyzna ukradł artykuły spożywcze, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Obywatel Słowacji przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które również został ukarany.

Źródło: st. sierż. Dominika Kwakszys/ KPP w Złotoryi

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 227 dni temu dnia 29/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2019 @ 10:05 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

74582310_2326936847434820_3419193567078252544_o

Złodzieje okradli archanioła z legnickiej katedry

Read More →