dni_Zlotoryja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Śledztwo przeciwko Smudzie zostało umorzone

Przez   /   27/12/2021  /   No Comments

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu umorzyła śledztwo w sprawie premii, którą Franciszek Smuda dostał w 2006 za awans Zagłębia Lubin do Pucharu UEFA – dowiedział się blog Piłkarska Mafia, monitorujący przypadki korupcji w polskim futbolu. 

 

W 2006 roku kilku piłkarzy kupiło mecz od zawodników Cracovii za 100 tys. zł, dzięki czemu Zagłębie Lubin awansowało do Pucharu UEFA, a zawodnicy i trener dostali wysokie premie. Po wyroku sądu piłkarze Zagłębia musieli pieniądze oddać. Franciszek Smuda premię zachował. Według prokuratury, nie ma dowodów, że wiedział o ustawce, więc nie można mu zarzucić prestępstwa. “Odrzucono też możliwość paserstwa (art. 55) czyli przyjęcia pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Trener musiałby bowiem mieć świadomość, że doszło do przestępstwa – tymczasem jak ustaliła prokuratura – piłkarze, którzy ustawiali mecz robili wszystko by o korupcji nie dowiedzieli się inni zawodnicy, działacze klubowi i trenerzy.” – czytamy w blogu Piłkarska Mafia.

Decyzja prokuratury jest nieprawomocna.

FOT. PROKURATURA.GOV.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

audi-g3b13790b2_1920

Legniczanie chcą 30 km/h na zbiorczej drodze południowej

Read More →