Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Skąd zamieszanie wokół świetlicy w Łukaszowie?

Przez   /   22/03/2021  /   15 Comments

Nie ma powodów, by martwić się o nową wiejską świetlicę w Łukaszowie. Jarosław Łozowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Złotoryi mówi, że inwestor – gmina Zagrodno – złożył wymagane dokumenty. Trwa ich weryfikacja. – Sądzę, że w przeciągu miesiąca można spodziewać się zakończenia procedury odbioru budynku – dodaje.

Temat wywołał na lutowej sesji radny Jan Kotylak. Zaintrygowało go, dlaczego wójt informuje radę wydaniu decyzji w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji na budowę świetlicy wiejskiej w Łukaszowie skoro budynek już stoi gotowy do odbioru. Poszukując odpowiedzi na to pytanie, dostał z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Złotoryi pismo, z którego wynika, że roboty budowlane przy świetlicy zostały przeprowadzone „w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę w projekcie budowlanym oraz w projekcie zagospodarowania terenu”, które w 2017 roku zatwierdził złotoryjski starosta.

Błąd – jak wyjaśnia wójt Zagrodna Karolina Bardowska – jest wynikiem nieporozumienia.

- Dokumentacja na wykonanie projektu budowy świetlicy wiejskiej w Łukaszowie zlecona została przez poprzedniego wójta – wyjaśnia. – Z niewiadomego powodu na to samo zadanie zostały sporządzone dwa projekty różniące się położeniem na gruncie (różnica kilku metrów, przy czym obie wersje w granicach działki gminnej). Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Złotoryi w związku z ustaleniem przesunięcia budynku w terenie wystąpił do Urzędu Gminy z wnioskiem o opracowanie projektu zamiennego, odzwierciedlającego aktualne usytuowanie świetlicy na działkach o numerach ewidencyjnych 141/1 i 141/3, wraz z przyłączami. Zalecenie to zostało wykonane przez projektanta w ramach nadzoru autorskiego i przekazane do PINB.

- Jakiejś dużej, kłopotliwej nieścisłości nie było – podkreśla Jarosław Łozowski, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Złotoryi. – Nastąpiło tylko przesunięcie budynku o kilka metrów, którego starosta nie zgłosił w aneksie do pozwolenia na budowę. Inwestor złożył projekt zamienny, zgodnie z naszym zaleceniem. Ponieważ chodzi o inwestycję celu publicznego, staramy się załatwić tę sprawę w pierwszej kolejności, aby świetlica mogła jak najszybciej służyć mieszkańcom Łukaszowa.

- Uważam, że takie rzeczy się zdarzają, trzeba przygotować dokumenty, wnieść jakąś opłatę i po prostu załatwić sprawę Ale są to na pewno dodatkowe koszty. No i pojawia się zasadnicze pytanie: Dlaczego do tego doszło? – pytał podczas sesji Jan Kotylak.

Wbrew jego sugestiom, gmina nie poniosła z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Wójt Zagrodna mówi, że nieporozumienia można było uniknąć, gdyby przekazanie władzy po wyborach przebiegało w bardziej cywilizowany sposób.

- Proszę zainteresowanych, aby nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji o samowoli budowlanej, bo porównywanie sprawy świetlicy do budowy Stacji Uzdatniania Wody Olszanica, za legalizację którego gmina poniosła ogromne koszty, jest jak porównywanie krowy z koniem i nie ma ze sobą nic wspólnego – dodaje Karolina Bardowska. – Wszystkich, którzy trzymają kciuki za moje pomyłki pragnę rozczarować, bo świetlica rozbierana nie będzie, a wręcz przeciwnie – czekamy aż poluzowane zostaną obostrzenia covidowe i razem z Sołtysem, Panem Piotrem zorganizujemy tam piękne otwarcie. Na to wydarzenie zaprosimy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć ten wspaniały obiekt, który z całą pewnością dobrze będzie służył mieszkańcom nie tylko Łukaszowa.

 

 

 

Piotr Kanikowski

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

15 komentarze

 1. lustrator pisze:

  To tak można nie opublikować oświadczeń majątkowych? To po co Szklarz swoje z nagrodą jubileuszową (400% wynagrodzenia miesięcznego) >>>>no patrz a mozna.Zainteresuj sie rzondem, morawieckim, obajtkiem,rydzykiem i wielu jeszcze wielmoznymi. Nie maja nic.Nie wiesz ile zarabia Wojt a bardzo chcesz wiedziec to zapytaj.A Szklarz to komu sie naraził??troskliwemu??i tak go trzesie do dzisiaj.To moze lepiej nie publikowac jak ma to wpedzic ten ciemnogrod do grobu.

 2. ABC pisze:

  To tak można nie opublikować oświadczeń majątkowych? To po co Szklarz swoje z nagrodą jubileuszową (400% wynagrodzenia miesięcznego) publikował czym się naraził, bo jak to tak można mieć 190 tysięcy brutto rocznie? A może wola rządzącego nad prawem a prawo wiąże nas tylko?

 3. lustrator pisze:

  Przestrzeganie prawa jest ważne dla zwykłego mieszkańca.>>>to mityczne przestrzeganie wyraznie tylko ciebie dusi.Wez sie za przestrzeganie u siebie i ciotki z sasiedztwa i nie zawracaj du..y..Przy okazji mozesz tez sie wziasc za rydzyka,obajtka i cale te talatajstwo..

 4. lustrator pisze:

  wez sie za gumofilce troskliwy.Jestes upierdliwy bo zlosliwy.Wszyscy maja w du..pie twoje oswiadczenia bo maja inna robote a nie zagladaja do kieszeni sasiada.A jak jestes taki praworzadny to wez sie za bajzel na podworku bo juz patrzec nie mozna.

 5. troskliwy pisze:

  Przestrzeganie prawa jest ważne dla zwykłego mieszkańca. Te oświadczenia muszą być udostępnione na BIP bo tak każe ustawa a przewodniczącemu na wniosek już dawno powinny być udostępnione. Wójt musi udostępniać każdą nakazaną prawem informację a nie sobie wybierać

 6. obiektywny pisze:

  Ten troskliwy taki zmartwiony tym co zwykłemu mieszkańcowi na nic potrzebne .Jako mieszkaniec tej gminy mam już dość ciągłej krytyki na temat BIP ,martwi mnie bardziej to ,że radni ciągle zajmują się szukaniem haków na Panią Wójt nie chcą żadnej współpracy odrzucają wszystkie inwestycje które Pani Wójt chce prowadzić .Tworzą atmosferę grozy w gminie a ja widzę ,że nareszcie w gminie następują zmiany na które dawno czekaliśmy ale przy tych jak to niektórzy nazywają “Hamulcowych” trudno w tak krótkim czasie naprawić zaniedbania z lat ubiegłych. Do troskliwego zachowujesz sie jak taki co to uprzejmie donoszę…tzw ka..ś?

 7. lustrator pisze:

  a wy tam troskliwy nie macie juz innych zmartwien??Sloma wam wali z gumofilcow i trzeba cós z tym zrobic.Nie ma na co czekac…troskliwy.Ja tak z troskliwosci bo potem egzemy ,zaparcia ,gazy tc.

 8. troskliwy pisze:

  Panie redaktorze, od czasu do czasu przydałoby się skrytykować panią wójt. A jest za co. Proszę napisać o nieudostępnieniu oświadczeń majątkowych skarbnika, sekretarza, wicewójta, kierowników jednostek za 2019 rok w BIP i przewodniczącemu na wniosek (sprawa jest w WSA).

 9. lustrator pisze:

  nie kazda menda musi wszytko wiedziec.

 10. Anonim pisze:

  Skoro w tych oświadczeniach majątkowych nie ma nic nadzwyczajnego to dlaczego do tej pory nie zostały opublikowane?

 11. lustrator pisze:

  a do czego wam to jest potrzebne ??zebyscie sie spocili z zazdrosci?Razem z sasiadami?Polaczkowatosc z koscielnego zadupia.Tak na marginesie temat juz ten był przerabiany i nie ma tam nic nadzwyczajnego.Na pewno nie tak jak u obajtka..

 12. Chcę mieć wybór pisze:

  Panie redaktorze, może zechce Pan napisać artykuł o nieopublikowanych oświadczeniach majątkowych za 2019rok pomimo, że wojewoda wezwał panią wójt do ich bezzwłocznej publikacji?

 13. Leszek pisze:

  No i tu się zgadzam z Panem Lustratorem.Tacy Radni cieszą się z każdego błędu i tłuką kostkę.

 14. lustrator pisze:

  a tak na marginesie to tych bucow w stylu kotylak wybrano zeby wspolpracowali i pomagali czy do kopania po kostkach,

 15. lustrator pisze:

  no to co teraz kotylak.Sprawdz jeszcze czy w ubikacji wisi rolka jak nie zglos do urzedu.To takie cos na scianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →