PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Seniorzy walczą o tańsze bilety MPK dla siebie i uczniów

Przez   /   30/12/2014  /   No Comments

„Bilety MPK po 1,50 PLN dla juniora i seniora” – pod takim hasłem dzisiaj (30 grudnia) na legnickim rynku seniorzy zbierać będą podpisy pod obywatelskim projektem uchwały ws. ujednolicenia ulg biletów MPK.

Drugi rok z rzędu legniccy seniorzy, uczestniczący w projekcie Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, postanowili zaktywizować mieszkańców Legnicy. Tym razem chodzi o zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały ws. cen biletów MPK. Seniorzy chcą by w Legnicy, podobnie jak w innych miastach Dolnego Śląska i Polski (np. Wrocław), obowiązywała tylko jedna – 50% – ulga.

Obecnie cennik legnickiego MPK wprowadza rozróżnienie na ulgę ustawową – 50%, z której korzystają głównie studenci, oraz ulgę gminną – 40%, obowiązującą m.in. w przypadku uczniów i emerytów do ukończenia 70 r. ż.

Uczestnicy projektu LSIO za jeden z najważniejszych problemów społecznych uznali właśnie niejednolity system cen biletów MPK, który nie tylko powoduje niezrozumienie u części pasażerów, ale i naraża ich na wydatkowanie większych kwot na przejazdy. A to właśnie seniorzy i uczniowie są grupami najczęściej korzystającymi z transportu publicznego.

Happening odbędzie się na legnickim rynku (w okolicach pomnika Filipa) we wtorek, 30 grudnia ok. godz. 13.30, tuż po zakończeniu konferencji senioralnej, podczas której seniorzy zaprezentują inne osiągnięcia projektu LSIO pn. „Aktywni Seniorzy – Obywatelskie Społeczeństwo”. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 w Restauracji Ratuszowa.

Przypomnijmy, iż w poprzednim roku uczestnicy analogicznego projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich zainicjowali akcję „Miejsca Przyjazne Seniorom”, której celem jest skłonienie podmiotów publicznych, komercyjnych i społecznych do oferowania swoich produktów i usług na preferencyjnych zasadach. Akcja zakończyła się sukcesem, co potwierdza fakt, iż lista „Miejsc Przyjaznych Seniorom” zawiera już 31 podmiotów i z tygodnia na tydzień się powiększa.

Grzegorz Wala

Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

FOT. LSIO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2019 dni temu dnia 30/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 30, 2014 @ 10:55 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

107872189_3289747294409825_911105398821311158_o

Ziętal wrócił. Przejechał na rowerze 2 766 kilometrów

Read More →