Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ścinawa. Siedemnastolatek próbował potrącić policjanta

Przez   /   01/06/2020  /   No Comments

Policjanci z Lubina zatrzymali 17-letniego kierowcę osobowego opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki mężczyzna usiłował potrącić interweniującego policjanta. Wykonując manewr cofania 17–latek uszkodził nieoznakowany radiowóz. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowali się 17–letni mężczyzna i 16–letnia kobieta. Uciekinier został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 

Tuż przed godziną 23.00 patrol prewencji na ulicy Wołowskiej w Ścinawie postanowił zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Kierowca zignorował polecenie funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa rozpoczęli pościg ulicami miasta. Do działań włączyły się również inne patrole, które pełniły wtedy służbę na terenie Ścinawy.

Uciekinier nie zastosował się do wydawanych za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych poleceń mundurowych, kontynuował swoją jazdę. Pościg zakończył się na terenach zielonych. Mężczyzna siedzący za kierownicą, aby uniknąć zatrzymania, wykonał manewr cofania w kierunku znajdującego się za nim policjanta, próbując go potrącić. Na szczęście funkcjonariusz zdążył odskoczyć. 17 – latek uderzył w nieoznakowany radiowóz, uszkadzając go. Kierujący został zatrzymany. W samochodzie, oprócz nieodpowiedzialnego kierowcy podróżowało dwoje jego znajomych w wieku 16 i 17 lat. Zatrzymanemu oraz interweniującym policjantom nic się nie stało.

Uciekinierem okazał się 17 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, dlatego postanowił nie zatrzymać się do kontroli. Mając podejrzenie, że 17 – latek mógł być pod wpływem środków odurzających, funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Wyjaśnieniem szczegółów tego zdarzenia zajmują się teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. 17 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Źródło: Policja Lubin

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 112 dni temu dnia 01/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 1, 2020 @ 3:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →