Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ścieki podrożeją, woda nie

Przez   /   20/11/2012  /   No Comments

Od nowego roku w Legnicy wzrosną opłaty za odbiór i oczyszczanie ścieków. Z wypowiedzi wiceprezydent Jadwigi Ziemkiewicz wynika, że podwyżka nie będzie jednak zbyt dotkliwa. – Jej skutek finansowy wyniesie mniej niż 1 zł miesięcznie na statystycznego mieszkańca – mówi pani wiceprezydent.

Nowa cena za ścieki dla indywidualnych odbiorców ma być o 34 gr. wyższa od dotychczasowej (wyniesie 4,89/m3). Odbiorcy przemysłowi będą płacić 37 groszy więcej niż dotychczas, czyli 5,92 zł za metr sześcienny.

Dla gospodarstw indywidualnych łączna opłata za wodę i ścieki wzrośnie o 3,9 proc. Odbiorcy przemysłowi zapłacą o 4 proc. więcej niż dotychczas.

Projekt nowej taryfy Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafi pod głosowanie Rady Miejskiej  na najbliższej sesji, tj. 26 listopada. Ale nawet jeśli uchwala w tej sprawie nie przejdzie, po upływie 70 dni przy naliczaniu opłat za wodę i ścieki będzie obowiązywał nowy cennik.

Komisja gospodarki oraz komisja budżetu i finansów pozytywnie zaopiniowały uchwałę w sprawie podwyżek.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2865 dni temu dnia 20/11/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2012 @ 3:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

phpThumb_generated_thumbnail

Zaginął człowiek. Legnicka policja prosi o pomoc

Read More →