schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rolnik spod Bolkowa głodził starą krowę i chorego konia

Przez   /   16/11/2020  /   1 Comment

“Na eutanazję szkoda było pieniędzy, a rzeźnia by nie przyjęła, dlatego rolnik z Mysłowa postanowił zagłodzić 11-letnią krowę”  – informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. W asyście kilku patroli policji, burmistrza Bolkowa, gminnych urzędników i lokalnych aktywistów DIOZ odebrał z gospodarstwa wycieńczone zwierzęta.

Krowa leżała na betonie. Według inspektorów DIOZ z trudem utrzymywała głowę w górze. Gdy oprawca próbował ją podnieść, wpadła do żłobu. Słaniała się na nogach. Nie miała siły chodzić.

W gospodarstwie była również klacz, w równie fatalnym stanie. Skóra i kości, zwyrodnienie nóg, zapalenie skóry, znaczny przerost zębów. Pomimo fatalnego stanu, klacz była źrebiona – co najmniej cztery razy.

O tragiczny stan konia i krowy Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wini, poza rolnikiem, weterynarza, który doglądał gospodarstwa w Mysłowie. “Według tego pseudomedyka odbiór krowy nic by nie zmienił w jej życiu, ponieważ jedyną dla niej drogą powinna być utylizacja. Lekarzyna próbował usprawiedliwiać stan zagłodzonej krowy wiekiem, wieśniackim podejściem do zwierząt gospodarskich, a także jej nieprzydatnością produkcyjną w gospodarstwie.”

Po ponad 6 godzinach interwencji krowa i klacz zostały odebrane rolnikowi. Koń trafił do Kliniki Weterynaryjnej państwa Kornaszewskich w Morawie, zaś krową zaopiekowała się doktor Węglińską z Duże i Małe. “Przed zwierzętami bardzo długa droga do normalności. Rokowania – szczególnie w przypadku krowy – są ostrożne. Koń na pewno nie odzyska już nigdy sprawności i nie będzie już mógł dowolnie hasać po pastwiskach. Teraz będziemy się starać zrobić wszystko, by postawić te zwierzęta na nogi. Sprawcy znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia gospodarstwa rolnego.” – informuje DIOZ.

FOT. FACEBOOK.PL/ DOLNOŚLĄSKI INSPEKTORAT OCHRONY ZWIERZĄT

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 62 dni temu dnia 16/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 16, 2020 @ 4:40 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    a co NATO ksiondz z rejonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jasnikowski_w_GSzt

Dzieło Jaśnikowskiego znów będzie hitem WOŚP

Read More →