ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Roberto Bonetto i Ensemble Fernabucco w katedrze

Przez   /   05/07/2019  /   No Comments

We wtorek (9 lipca) w legnickiej Katedrze odbędzie się kolejny koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego – Legnickich Wieczorów Organowych. Początek o godz. 19.15, wstęp wolny, zapraszamy!

Na publiczność czeka wiele muzycznych emocji. Na organach zagra bowiem włoski artysta Roberto Bonetto – tytularny organista wielkich organów Opactwa Isola della Scala w Weronie, profesor Konwersatorium w Weronie.
Artysta był wykładowcą uczelni w Adrii, Alessandrii, Cagliari i Bolzano. Koncertował w najważniejszych katedrach i salach koncertowych świata – m.in. w Japonii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Szwecji, Szwajcarii, Danii, Portugalii. Jako kameralista współpracuje z licznymi zespołami instrumentalnymi i chóralnymi.

Podczas wtorkowego koncertu wystąpi także bardzo ciekawy duet Ensemble Fernabucco. Tworzą go Julia Karpeta i Krzysztof Karpeta, którzy grają na bardzo rzadkim instrumencie viola da gamba. To instrument dawny, kształtem zbliżony do współczesnej wiolonczeli. I choć viola da gamba nie jest bezpośrednim przodkiem wiolonczeli, to podobieństwa łączące oba instrumenty są znaczne. Pierwsze viole da gamba pojawiły się już w XV w. Cieszyły się wielką popularnością w epokach renesansu i baroku.

W programie usłyszymy kompozycje m.in. G.F. Händla, J.S. Bacha, A. Guilmanta, G. Pucciniego. Zapraszamy!

Legnickie Wieczory Organowe to cykl koncertów, które już po raz 28. odbywają się od wiosny do jesieni w legnickiej Katedrze.
Festiwal skierowany jest nie tylko do wielbicieli muzyki organowej.
Prof. Andrzej Chorosiński, najwybitniejszy polski organista i Dyrektor Artystyczny LWO ma bowiem takie pomysły, i zaprasza takich artystów z kraju i świata, że legnickie koncerty od dawna przeczą stereotypowi, iż muzyka organowa “jest nudna”. Bywało i rockowo, i popowo, często jest zaskakująco i oryginalnie. I takie też będą tegoroczne koncerty festiwalu.
Wstęp na nie jest bezpłatny. Zapraszamy!

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 140 dni temu dnia 05/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 5, 2019 @ 9:24 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Szewczyk Natalia

Osobiste historie młodych malarzy w Galerii Sztuki

Read More →