BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Więckiewicz przyjedzie do Legnicy na Spotkanie Kobiet

Przez   /   28/11/2019  /   No Comments

Przed nami ostatnie w tym roku Spotkanie Kobiet. Tym razem naszym gościem będzie jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych – Robert Więckiewicz.

Aktor występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Teatrze Telewizji. Na ekranie zadebiutował w 1993 roku w Ferdydurke Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Marka Koterskiego i Tomasza Bagińskiego.

Jego najgłośniejsze role to: Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland “W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie “Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu “Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

Jest zdobywcą wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in. aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Najnowsze filmy i seriale z Więckiewiczem w rolach głównych to “Kler” Smarzowskiego, “Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka, “7 uczuć” Koterskiego, “Ślepnąc od świateł” Krzysztofa Skoniecznego, 1983 – pierwsza polska produkcja dla Netflix oraz “Ukryta Gra” Łukasza Kośmickiego.

Z Robertem Więckiewiczem porozmawiamy m.in. o pracy na planie filmowym, o współpracy z najwybitniejszymi reżyserami, o filmach z jego udziałem i wymagających przygotowaniach do ról. Nie zabraknie także wspomnień o Legnicy, wszak to właśnie u nas aktor kończył szkołę średnią.

Na spotkanie z Robertem Więckiewiczem zapraszamy już 5 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 do LETIA Business Center. Wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 364 dni temu dnia 28/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2019 @ 11:16 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrane

ESIC ujawnia rezultaty śledztwa coach buga – 37 zbanowanych osób

Read More →