DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Remont przejazdu kolejowego na ul.Chojnowskiej w Legnicy

Przez   /   22/05/2019  /   No Comments

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują, że w dniach od 27 maja do 8 czerwca br. zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Chojnowskiej w Legnicy w związku z jego remontem. Zmieniona zostanie organizacja ruchu pojazdów. Piesi będą mogli przechodzić na drugą stronę.

Utrudnienia związane ze zmianami organizacji ruchu potrwają około dwóch tygodni. Od 27 do do 31 maja prace remontowe prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Wyznaczone będą następujące objazdy:

Dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz autobusów:

· w kierunku Krzywej i Chojnowa – od ulicy Chojnowskiej (DK94) ulicą Działkową do Rolniczej, a następnie ulicami Rolniczą i Drzymały do Chojnowskiej;

· w kierunku do centrum – od ul. Chojnowskiej, ulicą Gładysza do ul. Drzymały, a następnie ul. Rolniczą i Działkową.

Dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t:

· w kierunku Krzywej i Chojnowa – ulicą Złotoryjską do Ronda Unii Europejskiej, następnie ul. Zachodnią (DW323) do węzła Legnica Zachód (S-3 i DK94) przy ul. Chojnowskiej. W przeciwnym kierunku (do centrum) – analogicznie.

Przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego, dla ułatwienia poruszania się autobusów MPK, ruchem na skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Działkowej kierować będą pracownicy wykonawcy inwestycji.

Na tym etapie remontu utworzone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe: na ul. Chojnowskiej w kierunku centrum – pomiędzy ulicami Drzymały i Gładysza oraz na ul. Drzymały w obrębie skrzyżowania z Chojnowską.

W drugim etapie prac (1-8 czerwca) wykonawca umożliwi poruszanie się przez przejazd kolejowy autobusom komunikacji miejskiej i pojazdom uprzywilejowanym. Objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych pozostaną bez zmian.

PKP Polskie Linie Kolejowe wyjaśniają, że przejazd jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnego remontu, który ma zapewnić poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Wymienione zostaną napędy rogatek oraz zamontowane nowe sygnalizatory świetlne, w tym świetlno-akustyczne. Prace obejmą m.in. również torowisko z zabudową szyn i wymianą podkładów oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowo-torowej i chodników od strony ul. ks. Gładysza na odcinkach ograniczonych rogatkami.

Źródło: PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 251 dni temu dnia 22/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2019 @ 3:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka 019 drop

Bloger Matka Kurka wraca na ławę oskarżonych

Read More →