AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Recydywista z działek. 400 razy włamywał się do altan

Przez   /   07/02/2014  /   1 Comment

Policjanci zatrzymali włamywacza grasującego na działkach w rejonie ul. Spokojnej w Legnicy oraz w Bartoszowie i Ziemnicach. To ten sam meżczyzna, którego przyłapali na około czterystu włamach w latach 2012-2013. Sąd odrzucił jednak wniosek o jego tymczasowe aresztowanie i zarządził wyłącznie dozór policji. W komendzie uważają, że to nie wystarczy.

Włamywacz został wytypowany i zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. To 33-letni legniczanin.

- W trakcie prowadzonego postępowania zatrzymanemu udowodniono 30 włamań do altan – informuje Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – Włamania miały miejsce w grudniu ubiegłego i w styczniu bieżącego roku. Łupem włamywacza padały metalowe elementy, które następnie sprzedawał w skupach złomu oraz narzędzia i sprzęt ogrodowy, który sprzedawał na targowisku i na giełdzie.

Dla mężczyzny pobyt na komendzie to nie pierwszyzna. W latach 2012 i 2013 był już zatrzymywany  za kradzieże na działkach. Funkcjonariusze udowodnili mu wtedy około czterystu włamań na terenie Legnicy i pobliskich miejscowości.

- Pomimo skierowanego przez policjantów wniosku o tymczasowe aresztowanie recydywisty zastosowano wobec niego dozór policji. – mówi Masojć. – Policjanci ponownie zwrócą się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie włamywacza.

Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2344 dni temu dnia 07/02/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 7, 2014 @ 8:37 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Kopernik pisze:

    Trzymaj się Skut..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →