Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Recydywista z Chojnowa wpadł na robocie za miastem

Przez   /   12/07/2019  /   No Comments

32-latek z Chojnowa jest podejrzany o włamanie do przyczepy kempingowej w Nowej Wsi Lubińskiej oraz kradzież pieniędzy, kart bankomatowych, kluczyków do samochodów i telefonu komórkowego. Został złapany na gorącym uczynku. Gdy policjanci przyjechali na posesję, właściciel przyczepy szarpał się z włamywaczem, uniemożliwiając mu ucieczkę. 

32-latek trafił do aresztu. Decyzją sądu, spędzi w nim najbliższe 2 miesiące. Potem czeka po proces sądowy. Już usłyszał 5 zarzutów za włamania i kradzieże. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności, bo jest recydywistą.

Wpadł po obrabowaniu przyczepy kempingowej stojącej przy jednej z posesji w Nowej Wsi Lubińskiej. Właściciel przyczepy zorientował się, że odwiedził go rabuś. Wezwał na pomoc policjantów z Grębocic a do ich przyjazdu próbował powstrzymać intruza. Szarpali się, gdy funkcjonariusze wbiegli na podwórko.

- Policjanci po obezwładnieniu zatrzymanego na miejscu przestępstwa, zabezpieczyli i odzyskali przedmioty pochodzące z innych włamań m. in. blisko 4 tysiące złotych, karty bankomatowe i dokumenty pokrzywdzonych, 3 pary kluczyków samochodowych oraz skradziony telefon komórkowy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. – Chojnowianin tego samego dnia dwukrotnie usiłował się włamać do garaży na terenie tej samej miejscowości, a ponadto skutecznie przedostał się do dwóch domów jednorodzinnych, z których ukradł kolejne wartościowe przedmioty.

Polkowiccy funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia i obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności związane z tą sprawą, jednocześnie nadal poszukując pozostałych przedmiotów utraconych w wyniku działalności przestępczej podejrzanego chojnowianina.

Włamywacz wcześniej odsiedział 2 lata w więzieniu za włamania i kradzieże.

FOT. POLICJA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 133 dni temu dnia 12/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 12, 2019 @ 1:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →