helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Rank Progress sprzedaje swoją galerię

Przez   /   02/04/2013  /   No Comments

Legnicka grupa kapitałowa Rank Progress, informuje o sprzedaży otwartej przed rokiem Galerii Świdnickiej. Podpisała już w tej sprawie umowę przedwstępną ze spółką spółka Elsoria Polska, która jest gotowa zapłacić 25 mln euro czyli ok. 104 mln zł. W swoim portfelu Rank Progress zachowuje galerie w Legnicy i Jeleniej Górze, a wkrótce dołączą do nich dwie nowe: w Chojnicach i w Grudziądzu.

? Galeria Świdnicka to doskonale funkcjonujące centrum handlowe, generujące stabilne zyski. W tej chwili prowadzimy negocjacje z innymi podmiotami również zainteresowanymi jej zakupem. Podpisana właśnie umowa daje nam jednak zabezpieczenie, w razie gdyby rozmowy nie zakończyły się zgodnie z naszymi oczekiwaniami ? tłumaczy Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

W świdnickiej galerii swoje sklepy prowadzi kilkunastu wiodących operatorów odzieżowych, spożywczych i usługowych. Działa tu również kilka restauracji, klub fitness oraz czterosalowe kino, mogące pomieścić 1400 widzów. To jedyny tej klasy obiekt handlowy w ponad 60-tysięcznym mieście. Jest zlokalizowany w samym centrum Świdnicy, przy jednej z dwóch głównych arterii. W jego zasięgu jest około 235 tys. potencjalnych klientów.

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zbiorniki retencyjne 1 Castorama

Moja woda. Dotacje na zbiorniki retencyjne

Read More →