Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Radosne, rodzinne Święto Niepodległości w Legnicy

Przez   /   12/11/2019  /   No Comments

Tysiące mieszkańców swój patriotyzm manifestowało biało–czerwonymi flagami i kotylionami. Całymi rodzinami uczestniczyliśmy w imprezach zorganizowanych przez miasto. To był bardzo radosny, uroczysty, refleksyjny i pełen wrażeń dzień.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w Katedrze. A potem przysięgę złożyli uczniowie pierwszych klas mundurowych z VII Liceum Ogólnokształcącego. Odbyła się ona z całym ceremoniałem wojskowym. Temu ważnemu wydarzeniu, kształtującym postawy patriotyczne młodego pokolenia, przyglądały się tłumy legniczan.

- To bardzo ważna uroczystość dla uczniów i dla mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jesteśmy dumni, że  spotykamy się tutaj by świętować Niepodległość. Wolność dana nam przez poprzednie pokolenia jest darem bezcennym. I nie możemy tego zmarnować.

W samo południe, hymn Polski zaśpiewało wspólnie kilka tysięcy osób, trudno było powstrzymać wzruszenie.

- Takie chwile, pamięta się bardzo długo. Naszym dzieciom już od najmłodszych lat wpajamy patriotyzm. Opowiadamy im Polsce, jej historii i o tym czym jest ojczyzna. Celebrowanie Dnia Niepodległości jest właśnie doskonałą lekcją – mówiła pani Katarzyna, która na Rynku wraz z mężem i dwójką dzieci przyszła w poniedziałek na Rynek.

Tego dnia odbyło się w Legnicy wiele wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Były koncerty, różne prezentacje, “żywa” flaga utworzona przez legniczan, wspólny polonez, biało – czerwony pokaz mody przygotowany przez seniorów i  i występy dzieci. Były też ciekawe wydarzenia muzealne i wiele innych atrakcji. Świętowali więc i duzi, i mali.

- Ten dzień trzeba świętować radośnie, całą rodziną – cieszył się Jan Notecki. – To święto, ma łączyć, przypominać o patriotyzmie, jednoczyć ludzi.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Wyborczy horror. Wygrał Duda. Albo Trzaskowski

Read More →