AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni sprzeciwli się nocnej prohibicji w Złotoryi

Przez   /   29/11/2019  /   No Comments

Władze Złotoryi szukają sposobu, aby ograniczyć spożycie alkoholu wśród mieszkańców. Powstał projekt uchwały zakazującej jego sprzedaży pomiedzy godziną 22 wieczorem a 6 rano. Zanim trafił na sesję, został totalnie skrytykowany przez mieszkańców. Komentowano, że nocne sklepy padną, a meliny odżyją. W tej sytuacji radni nie zdecydowali się wprowadzić w Złotoryi nocnej prohibicji. 

Na 15 radnych 12 zagłosowało przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Radny Józef Banaszek miał pretensje do kolegów i koleżanek z rady, bo mimo powszechnej zgody, że alkoholizm to poważny problem, nie wspierają rozwiązań, które mogłyby ograniczyć spożycie wódki, wina czy piwa.

Według burmistrza Roberta Pawłowskiego, problem jest poważny. Przy przystankach, z których rano odjeżdżają pracownicy do strefy, w koszach zostają liczne butelki po tzw. “małpkach”. Wiele osób zaczyna dzień od zakupu alkoholu.

Czy wprowadzenie nocnej prohibicji rzeczywiście mogłoby coś zmnienić na lepsze? Radna Barbara Zwierzyńska-Doskocz uważa, ze nie. Powoływała się na doświadczenie gmin, które przed Złotoryją spróbowały wprowadzić podobny zakaz. Nigdzie spożycie alkoholu nie spadło.

Mieszkańcy Złotoryi kupują napoje wyskokowe głównie w markietach spożywczych. Według Barbary Zwierzyńskiej-Doskocz wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godz. 22-6 uderzy w pięć lub sześć nocnych sklepów, które się w mieście jeszcze uchowały. Zamiast nich, na pokątnym handlu alkoholem zarabiać będą taksówkarze i meliniarze.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 297 dni temu dnia 29/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2019 @ 4:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obrady_kapituly_konkursu_ambasador_polski_4_

Kogo nominowano na Ambasadorów Polski 2020?

Read More →