AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

PWSZ szkoli i egzaminuje maszynistów i dyżurnych

Przez   /   27/05/2021  /   No Comments

Po kilkumiesięcznych staraniach pracowników Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych, 18 maja 2021 br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy została wpisana przez Urząd Transportu Kolejowego do rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania. Wkrótce Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych rozpocznie specjalistyczne szkolenia dla maszynistów i dyżurnych ruchu.

Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem symulatora kolejowego dla maszynisty oraz symulatora systemu Kontroli Traffic PKP, które znajdują się na wyposażeniu Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Symulator kolejowy SMART wyposażony jest w pulpit lokomotywy Newag 6 DG, oprogramowanie symulacyjne z biblioteką trasy SIM Factor oraz stację instruktorską. Symulator Kontroli Traffic składa się z pięciu stacji dla kursantów i stanowiska instruktora.
Warto dodać, że kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia, 3-letnie) – Finanse, rachunkowość i podatki, Zarządzanie; czterech kierunkach inżynierskich (studia 3,5-letnie) – Energetyka, Informatyka, Logistyka i transport, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia, 2-letnie) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Złożony został wniosek o uruchomienie nowego kierunku studiów magisterskich – Inżynieria produkcji i logistyki z innowacyjnymi specjalnościami: przemysł 4.0 oraz smart logistics.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 25 dni temu dnia 27/05/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 27, 2021 @ 9:13 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

httpssanikom.festiwal.abrys.pl – Opera 21.06.2021 082152.bmp

Festiwal online – odpad surowcem przyszłości

Read More →