Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Przez Legnicę nie pojadą pociągi na Pol`and Rock

Przez   /   16/07/2019  /   No Comments

Po raz pierwszy od lat z dworca w Legnicy nie odjedzie żaden skład na Pol`and Rock Festival (d. Przystanek Woodstock) do Kostrzynia nad Odrą. Kolej uruchomiła specjalne pociągi, ale aby do nich wsiąść trzeba dojechać do Wrocławia lub Głogowa. Dotarcie na festiwal organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wymaga w tym roku więcej samozaparcia. 

Pol`and Rock Festival zaczyna się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do niedzieli 4 sierpnia. Z Dolnego Śląska do Kostrzynia nad Odrą można dojechać specjalnymi ‘woodstockowymi” pociągami, które 31 lipca pojadą przez Wrocław i Głogów. Niestety, będą najprawdopodobniej pełne ludzi, bo przyjadą z daleka.

Pierwszy to pociąg relacji Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław – Poznań – Kostrzyn, który z dworca Wrocław Główny wyjedzie o godzinie 00.30 (uwaga, jedzie przez Leszno, a nie przez Głogów). Na miejscu będzie o godzinie 5.46.

Aby wsiąść do drugiego pociągu specjalnego (relacji Rzeszów – Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Kostrzyn) trzeba być na dworcu we Wrocławiu najpóźniej o godz. 6.14 (ewentualnie dosiąść się w Głogowie o godz. 7.52).

Ociągającym się z podróżą zostanie jeszcze specjalny pociąg Kraków – Kielce – Częstochowa – Katowice – Opole – Wrocław – Kostrzyn, który z dworca Wrocław Główny wyjedzie o godzinie 22.42 (odjazd z Głogowa – 1 sierpnia o godz. 00.28).

4 sierpnia będzie można wrócić do Wrocławia specjalnymi pociągami wyjeżdżającymi z Kostrzynia o godz. 8.20 (przyjazd: 12.30), 11.40 (przyjazd: 18.10) lub 13.20 (przyjazd: 17.13).

Bilety na trasie Wrocław – Kostrzyn kosztują 55 zł (w jedną stronę) i 90 zł (tam i z powrotem). Sprzedaż rusza 17 lipca.

- Oprócz pociągów dodatkowych każdego dnia od 30 lipca do 4 sierpnia 2019 r. z Kostrzyna odjeżdża: 30 pociągów w kierunku m.in. Szczecina, Krakowa, Warszawy, Przemyśla, Kołobrzegu, Wrocławia, Rzepina; 10 pociągów w kierunku Gorzowa Wlkp., Krzyża; 18 pociągów w kierunku Kustrin-Kietz (dalej do Berlina) informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W odróżnieniu od kilku regionalnych przewoźników (Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Arriva) Koleje Dolnośląskie nie uruchomią specjalnych połączeń na Pol`and Rock. Prezes Damian Stawikowski najwyraźniej nie ma rockandrollowej duszy swego poprzednika.

Pol`and Rock to największy w tej części Europy darmowy festiwal muzyczny. Fundacja WOŚP organizuje go z darowizn i pieniędzy sponsorów, aby podziękować Polakom za udział w dorocznej zbiórce na zakup sprzętu medycznego dla szpitali. W tym roku na trzech scenach w Kostrzynie nad Odrą wystąpią m.in. Ziggy Marley, Gogol Bordello, Skunk Anansie, Lordi, Acid Drinkers, Kult, Testament, Decapitatedm Prophets of Rage, Moskwa, Maciej Maleńczuk, Agnieszka Chylińska, Renata Przemyk, Mitch & Mitch, Happysad, Parkway Drive, Carrantouhill z Orkiestrą Krzesimira Dębskiego i in.

Szczegóły: https://polandrockfestival.pl

FOT. MICHAŁ KWAŚNIEWSKI/ POLANDROCKFESTIVAL.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 151 dni temu dnia 16/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 16, 2019 @ 5:12 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

girl-2239965_1920

Kolejne kobiety dręczone przez “wor w zakonie”

Read More →