AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prokuratura nie zauważyła mobbingu w lubińskiej policji

Przez   /   09/07/2020  /   No Comments

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Legnicy nie potwierdziło, że zastępca komendanta policji w Lubinie przekroczył swoje uprawnienia przy wydawaniu poleceń podległym mu funkcjonariuszom z drogówki. Postępowanie umorzono.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył w ubiegłym roku Patryk Tomaszewski, społecznik z Wielkopolski, który od lat tropi patologie w policji. Dotyczyło okresu od kwietnia 2016 r. października 2018 r.. Wynikało z niego, że zastępca komendanta wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami wywierał nacisk na policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Wydawał im bezprawne polecenia, zmuszając do wystawiania większej ilości mandatów, by lubińska komenda dobrze prezentowała się w statystykach słanych do Wrocławia. Rozliczał ich z efektywności służby, rozumianej jako ilość ukaranych kierowców w przeliczeniu na przejechany kilometr lub godzinę służby. Za brak “wyników”, funkcjonariusze mieli być poniżani, dyscyplinowani i pomijani przy awansach.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy badała sprawę pod kątem przekroczenia uprawnień służbowych. W postępowaniu zastępcy komendanta ani innych osób nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Śledztwo umorzyła.

Postanowienie o umorzeniu jest nieprawomocne. Zostało już zaskarżona przez mężczyznę, który uważa się za poszkodowanego.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 200 dni temu dnia 09/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 9, 2020 @ 5:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →