AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prochowice. Policjanci uratowali łabędzią rodzinę

Przez   /   12/05/2022  /   No Comments

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Prochowicach pospieszyli na ratunek łabędziom, które próbowały przejść przez ruchliwą drogę w Prochowicach, aby dostać się do zbiornika wodnego. Łabędzie mogły dodatkowo stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym.

Dzisiaj rano policjanci z Posterunku Policji w Prochowicach pojechali na nietypową interwencję. Zadysponowani przez dyżurnego legnickiej komendy dotarli na miejsce, gdzie według zgłoszenia dwa dorosłe i siedem małych łabędzi próbowało przejść przez ruchliwą drogę, aby dostać się do zbiornika wodnego.

Sytuacja ta stwarzała zagrożenie nie tylko dla samych ptaków, ale też dla uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstrzymali chwilowo ruch i tym samym pomogli przejść bezpiecznie łabędziej rodzince przez drogę i dotrzeć do zbiornika wodnego.

Policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie, ale nie przechodzą też obojętnie wobec zwierząt potrzebujących pomocy.

sierż. szt. Anna Tersa/ Policja Legnica

FOT/ POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →