Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pracownicy Poczyt Polskiej udawali, że wypoczywali

Przez   /   05/07/2017  /   No Comments

Biura podróży z Legnicy i Chojnowa wystawiały fikcyjne rachunki za wczasy, a potem na ich podstawie pracownicy Poczty Polskiej występowali o zwrot kosztów wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pieniądze szły do podziału. W ten sposób wyłudzono ponad ćwierć miliona złotych. W proceder było zamieszanych 49 osób – ustaliła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. 

System opisany w akcie oskarżenia, który właśnie trafił do legnickiego sądu, funkcjonował dwa lata. Rachunki opiewały na kwoty  od 2 do 4,5 tys. zł. Po uzyskaniu refundacji z funduszu świadczeń socjalnych, pracownicy poczty przekazywali 10 procent właścicielkom biur podróży, resztę zatrzymując dla siebie. W sumie wyłudzono w ten sposób co najmniej 252 tysiące złotych.

Z 49 osób objętych aktem oskarżenia, 38 przyznało się do winy. W ich przypadku prokurator zawnioskował o warunkowe umorzenie postępowania karnego. Pozostała jedenastka będzie odpowiadać przed sądem za oszustwo i posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka lat temu w podobny sposób wyłudzali pieniądze członkowie jednego ze związków zawodowych w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice. Na podstawie faktur wystawionych w zaprzyjaźnionym biurze turystycznym z Legnicy, zwracali się do kopalni o dofinansowanie do fikcyjnych kolonii dla swoich dzieci. Sądy skazywały ich wówczas na kary od pół roku do roku pozbawienia wolności (w zawieszeniu), grzywny do 3 tys. zł. Jan M. – szef związku, który zorganizował ten proceder – został skazany na 2 lata wiezienia w zawieszeniu i 5 tysięcy złotych grzywny.

 

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 860 dni temu dnia 05/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 5, 2017 @ 8:27 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →