schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Pozytywnie Nakręceni wysyłają nudę na wakacje

Przez   /   07/07/2021  /   No Comments

Nowo powstałe stowarzyszenie Pozytywnie Nakręceni organizuje wakacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Zagrodno. Będzie można m.in. pochodzić wśród pól z kijami do nordic walking i Pauliną Rutą, namalować zamek Grodziec z pomocą Pati Dubiel, posłuchać tajemniczej historii o odnalezionym nad Skorą rękopisie “Pana Tadeusza” albo usiąść z rodziną do budowy domku – dla owadów.

“Wyślij nudę na wakacje” -  proponuje Katarzyna Szymczak, prezeska Pozytywnie Naręconych z Uniejowic. Na cykl warsztatów pod tym hasłem stowarzyszenie dostało grant z programu Działaj Lokalnie, dzięki czemu mieszkańcy gminy Zagrodno mogą korzystać z nich bezpłatnie.

Energetyczny początek już w najbliższą sobotę 10 lipca. O godz. 10 na parkingu przy kościele w Zagrodnie będzie oczekiwać na wszystkich – dorosłych i dzieci – złotoryjanka Paulina Ruta, szefowa Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, propagatorka chodzenia z kijkami. Nauczy, jak prawidłowo używać kijków do nordic walking, i po krótkiej rozgrzewce poprowadzi chętnych na 8-kilometrowy spacer za wsią. Jeśli komuś brakuje kijków, może zgłosić się wcześniej albo do Katarzyny Szymczak, albo bezpośrdnio do Pauliny Ruty (biuropsnw@gmail.com) – pomogą.

24 i 25 lipca Pozytywnie Nakręceni wspólnie z Galerią Versus z Grodźca przeprowadzą warsztaty plastyczne dla 10 osób (w dowolnym wieku). Właścicielka galerii Pati Dubiel – rzeźbiarka tworząca w szkle, graficzka – zaprasza na łąkę przy jej galerii, skąd roztacza się bajeczny widok na wieś i zamek. To okazja, aby stanąć przy sztalugach i z pomocą znakomitej artystki namalować swój, być może pierwszy w życiu, obraz.

Miejscem pierwszego sierpniowego spotkania (data jeszcze nie została ustalona) będzie boisko przy dawnej szkole w Uniejowicach. – Zaprosimy na nie całe rodziny – mówi Katarzyna Szymczak. – Zamierzamy postawić przed nimi takie zadanie, aby z przygotowanych przez nas materiałów zbudowały domki dla owadów. Pomalowane przez dzieci i skręcone przez rodziców domki ustawimy później w każdej miejscowości gminy Zagrodno, aby służyły zapylaczom. Domki będą miały logo gminy Zagrodno, dzięki czemu posłużą nie tylko integracji ludzi i przetrwaniu pożytecznych owadów, ale też budowaniu pozytywnego wizerunku naszej społeczności.

W sierpniu odbędzie się również przygotowywane we współpracy z Gminną Biblioteką w Zagrodnie wieczorne spotkanie z “Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza i innymi skarbami literatury, których rękopisy zostały po wyzwoleniu znalezione w jednym z folwarków we wsi. Będzie klimatycznie: pochodnie, leżaki, slajdy i tajemnicze opowieści.

Inny pomysł? “Sprzątamy boisko przy dawnej szkole podstawowej w Uniejowicach, wstawiamy stół piknikowy, budujemy grill oraz tworzymy łąkę kwietną”. Zabawa i integracja w czystej postaci dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Ostatni akord wakacji w gminie Zagrodno wybrzmi we wrześniu. Od kilku lat Wiesław Surówka – właciciel stajni Witanówka, znawca historii i miłośnik Grodźca -wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Grodźcu organizuje w tym czasie oprowadzanie po wsi. Tegoroczne zapowiada się szczególnie, bo odbędzie się nocą, przy pochodniach, wśród gwiazd.

Katarzyna Szymczak zachęca do obserwowania fanpage`u Pozytywnie Nakręconych na Facebooku, gdzie na bieżąco będą publikowane informacje o zbliżających się wydarzeniach. Będzie ich więcej, bo ludzie ze stowarzyszenia właśnie wygrali kolejny grant, tym razem z konkursu Dolnośląskie Małe Granty. Katarzyna Szymczak zapowiada więc wyjazd do Dobkowa na warsztaty dla dzieci “Od ziarenka do bochenka”, odbędą się warsztaty robienia doniczek z cementu i worków, zostanie też ogłoszony konkurs na ekozwierzaki – przestrzenne rzeźby z odpadów.

RYC. POZYTYWNIE NAKRĘCENI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →