DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pomysły Rabczenki na bardziej bezpieczną Legnicę

Przez   /   28/09/2018  /   No Comments

- Legnica zajmuje czołowe pozycje w niechlubnych rankingach najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce – mówi Jarosław Rabczenko, rywal Tadeusza Krzakowskiego w jesiennych wyborach. Zgłasza kilka pomysłów jak to zmienić. Proponuje m.in. wykupienie dodatkowych patroli, szkolenia dla seniorów, kursy samoobrony, rozbudowę systemu monitoringu na dzielnice poza centrum…

- Żałuję, że interpelacja, którą złożyłem w lutym, nie spotkała się z przychylnością prezydenta – mówi Rabczenko. – Prosiłem w niej, aby samorząd zwiększył środki na opłacenie dodatkowych patroli policyjnych. Uważam też, że trzeba brać przykład z burmistrza Jawora, który korzysta z możliwości finansowania zakupów sprzętu, np. radiowozów, dla policji, aby miasto było bardziej bezpieczne.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Legnicy wymienia kilka rodzajów przestępstw szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Proponuje, by wspólnie z policją skoncentrować się na zwalczaniu drobnych włamań do piwnic oraz do samochodów. Za pilny problem uważa też walkę z dopalaczami i narkotykami. Uważa, że miasto powinno organizować szkolenia dla seniorów, by chronić ich przed oszustami, którzy stosując metodę “na wnuczka” albo “na policjanta” pozbawili oszczędności niejednego legniczanina.

Marek Iwaśków, kandydujący na radnego na Zakaczawiu i osiedlu Kopernik (Koalicja Obywatelska), przedstawia pomysł organizowania kursów samoobrony. W ich przeprowadzaniu mogłyby pomóc miastu liczne w Legnicy organizacje pozarządowe, z klubami karate na czele. Można nauczyć ludzi kilku podstawowych chwytów, by nie czuli się zupełnie bezbronni, kiedy przyjdzie im wracać po zmierzchu do domu.

- Konieczna jest rozbudowa systemu monitoringu, by obejmował nie tylko centrum Legnicy – uważa Iwaśków.

Jarosław Rabczenko chce, by w działania na rzecz bezpieczeństwa aktywniej włączała się Straż Miejska.

- To służba,  która wielu mieszkańcom kojarzy się dość opresyjnie – mówi Rabczenko. – Ludzie opowiadają, że strażnicy są pod ręką tylko kiedy trzeba wystawić mandat pani handlującej na chodniku pietruszką. Ja nie widzę tego aż tak ostro, ale uważam, że są przestrzenie w pracy Straży Miejskiej, które trzeba poprawić.  Jestem za mieszanymi patrolami złożonymi z policjantów i strażników miejskich.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 557 dni temu dnia 28/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 28, 2018 @ 12:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

przylbica-huras2-1024x768

Huras drukuje dla szpitala w Legnicy przyłbice ochronne

Read More →