Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Polska premiera “Voices Of Light” na 50.Legnica Cantat

Przez   /   19/04/2019  /   1 Comment

Legnickie Centrum Kultury zaprasza – w ramach Legnicy Cantat 50 – na polską premierę światowego hitu “Voices Of Light”. Dwa zaplanowane w Legnicy koncerty (na 30 i 31 maja) będą jednymi z najważniejszych wydarzeń tegorocznego, jubileuszowego 50. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. Publiczność usłyszy połączenie muzyki i filmu, tworzące nowoczesną interpretację uznanej klasyki. Koncerty odbędą się w Kościele Ewangelickim Marii Panny w Legnicy.

Będziemy mieli okazję zobaczyć główną interpretację projektu – poruszającą francuską niemą produkcję “Męczeństwo Joanny d′Arc” z 1928 r., wzbogaconą o współczesną muzykę, skomponowaną przez Richarda Einhorna, wykonywaną na żywo przez orkiestrę, chór i solistów. Rozmach, jaki będzie towarzyszył widowiskom, pójdzie w parze z niezwykłą siłą oddziaływania na widza. Historia Joanny d′Arc porusza bowiem od niemal 600 lat, a zestawienie obrazu z przejmującymi dźwiękami muzyki symfonicznej oraz gotycką przestrzenią Kościoła Ewangelickiego w Legnicy będzie niezwykłym spotkaniem z historią, sztuką i emocjami.
“Voices Of Light” zdobyło serca krytyków i zapełniło sale na całym świecie – w komplecie wyprzedały się wydarzenia pod tym szyldem między innymi w Nowym Jorku, Los Angeles czy Sydney.

Premiera widowiska miała miejsce w 1994 r. w Academy of Music w Northampton (Massachusetts, USA). Od dnia premiery oratorium wystawiono na całym świecie aż 230 razy! M.in. w tak prestiżowych miejscach jak Sydney Opera House, Kennedy Center w Waszyngtonie, Disney Hall w Los Angeles, The Esplanade w Singapurze czy angielskim centrum sztuki The Barbican, wspólnie z London Symphony Orchestra. Entuzjastyczne recenzje koncertu ukazały się w największych opiniotwórczych amerykańskich tytułach: Los Angeles Times, Chicago Tribune, New York Times, Wall Sreet Journal czy Washington Post. Natomiast płyta zawierająca muzykę Einhorna aż 7 tygodni utrzymywała się na prestiżowej liście Billboardu.

Legnickie koncerty odbędą się w dwóch terminach: 30 maja (godz. 21.00) i 31 maja (godz. 19.00).

Wystąpią:
Chór Zielinski Singers
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach
Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury
Legnicka Orkiestra Symfoniczna

Bilety kosztują 50 zł i 30 zł. Są do nabycia w Galerii Satyrykon w Legnicy oraz w serwisie Ticketmaster. Kosztują 50 zł i 30 zł.
Zapraszamy!
Tego wyjątkowego widowiska nie można przegapić!

EGO/ Legnickie Centrum Kultury

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 315 dni temu dnia 19/04/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 19, 2019 @ 10:38 am
  • W dziale: kultura

1 komentarz

  1. Ada pisze:

    Nieroby do pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Twój Vincent 2

Legnica. “”Nasz Vincent” w holu Starego Ratusza

Read More →