schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjant na bakier z prawkiem

Przez   /   30/05/2012  /   Komentowanie nie jest możliwe

Legnicka prokuratura oskarżyła Lucjana R., chojnowskiego policjant o jazdę po pijanemu. Został dyscyplinarnie zwolniony ze służby, ale przy okazji okazało się, że przez 30 lat jeździł autem nie mając prawa jazdy.

Policjant wpadł 1 maja, gdy wracał z majówkowej imprezy do domu. O godz. 21.50 jego mercedesa dostrzegł patrol polkowickiej policji. Na widok radiowozu Lucjan R. przyspieszył, ale wkrótce zrezygnował z próby ucieczki. W jego organizmie było 1,24 promila alkoholu. Już następnego dnia komendant legnickiej policji zwolnił go dyscyplinarnie z pracy.

Oprócz utraty pracy funkcjonariuszowi grozi też wyrok karny i kara do dwóch lat więzienia. Do zabezpieczenia prokuratorskiego postępowania koledzy Lucjana R. potrzebowali jego prawa jazdy. I tu  zaskoczenie. Okazało się, że Lucjan R. nigdy nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Jak to możliwe, że policjant z 30-letnim stażem dojeżdżał codziennie do pracy samochodem, a także, jak twierdzą niektórzy chojnowianie, kierował radiowozem.

- Pamiętam, jak mnie legitymował pod Biedronką to wyszedł z samochodu od strony kierowcy – twierdzi jeden z mieszkańców.

- To niemożliwe! – zaprzecza Sławomir Masojć, rzecznik prasowy legnickiej policji. – Ten funkcjonariusz nie figuruje u nas jako uprawniony do kierowania radiowozem. Sprawdziłem rejestry z ostatnich czterech lat i wszędzie widnieje, że pełnił służbę na fotelu pasażera w radiowozie.

Prokuratura oskarżyła Lucjana R. o przestępstwo jazdy w stanie upojenia alkoholowego.

- Oskarżony przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Zgodził się na dobrowolne poddanie karze i uzgodniono z nim 2 tys. zł grzywny i roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jazda bez prawa jazdy została skierowana do odrębnego postępowania.

To oznacza, że prokuratorzy chcą wyjaśnić, czy rzeczywiście funkc.jonariusz korzystał z radiowozu nie mając do tego uprawnień.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3343 dni temu dnia 30/05/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2012 @ 8:09 am
  • W dziale: wiadomości

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →