AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Po Henry No Hurry będą inni. Cudne koncerty na Grodźcu

Przez   /   24/07/2020  /   No Comments

Romantycznym koncertem na tle zamkowych murów Henry No Hurry otworzył nową kartę w dziejach Grodźca. Dla tych, których zachwyciła atmosfera tego wieczoru, mamy zapewnienie: będzie ciąg dalszy.

Henry No Hurry – solowy projekt folkowego songwrittera i muzyka Wawrzyńca Dąbrowskiego, którego niektórzy mogą kojarzyć z formacji Letters From Silence lub Henry David’s GUN – idealnie wpisał się w anturaż Grodźca o zmierzchu. Obwieszony światełkami stojak z mikrofonem, płonące pochodnie i porozstawiane na podzamczu naftowe lampy, potężne drzewa nad głowami, gwiazdy, ptaki korespondowały z nostalgicznymi piosenkami, lekko wibrującym głosem artysty i surowym brzmieniem gitary, na której sam sobie akompaniował. W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory z wydanej rok temu płyty “The Calving Of Inner Glaciers”, która mogłaby być ścieżką dźwiękową do jakiegoś amerykańskiego filmu drogi, gdzie coraz bardziej zakurzony samochód bohatera zatrzymuje się przy kolejnych barach i motelach. Zaskakująco dobrze słucha się ich również w zapadającej powoli ciemności.

Publiczność przyjechała z różnych części Dolnego Śląska. Opinie po koncercie są bardzo pozytywne. Okazuje się, że dla niektórych ten wieczór był okazją nie tylko do artystycznych, ale też turystycznych odkryć, bo nigdy wcześniej w Grodźcu nie byli.

Czy zamek to dobre miejsce na takie koncerty? Krzysztof Wojtas z agencji Sudety.pro, który ściągnął tu rudobrodego songwrittera, nie ma wątpliwości: – Wyborne, cudowne, świetne – odpowiada bez wahania, i zapewnia, że w każdym aspekcie, także finansowym, wszystko zagrało jak trzeba. – Zapraszając publiczność na recital Henry No Hurry, zapowiadaliśmy cykl najbardziej klimatycznych koncertów w regionie, więc będzie ciąg dalszy. Rozmawiam z kolejnymi artystami, których chętnie gościlibyśmy na podobnych kameralnych wydarzeniach.

Piotr Kanikowski

FOT. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

artist-4639886_1280

Wystawa “Gmina Zagrodno z Pasją” w Zamku Grodziec

Read More →