wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

PKS Lubin zamyka placówkę w Chojnowie, likwiduje kursy

Przez   /   04/06/2020  /   2 Comments

Z powodów ekonomicznych PKS Lubin likwiduje swoją filię w Chojnowie i usuwa z rozkładów wszystkie kursy do tego miasta.

 

Ze względu na pandemię w marcu PKS Lubin zawiesił wszystkie kursy na relacji Złotoryja – Chojnów. To jedyny przewoźnik na tej trasie, więc niektórzy mieszkańcy mieli problem z dojazdem np. do zakładów pracy lub urzędów. Jak ustaliliśmy, koronawirus spowodował znaczny ubytek pasażerów i wymusił poszukiwanie oszczędności. Zapadła decyzja o likwidacji placówki w Chojnowie, a wraz z nią rezygnacji z wszystkich kursów do tego miasta.

Dzięki kolei, Chojnów jest dobrze skomunikowany z Legnicą i Bolesławcem, dlatego burmistrz Jan Serkies uważa, że bez PKS-u mieszkańcy sobie poradzą. Większy problem ma sąsiednia Złotoryja, gdzie siatka połączeń nie była tak gęsta, oraz okoliczne wioski, bo wiele z nich teraz została ostatecznie odcięta od świata.

- Nikt nas o tym nie informował – mówi burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski. Deklaruje, że razem ze swymi współpracowanikami przeanalizuje sytuację i zastanowi się nad możliwymi rozwiązaniami.

FOT. PKS.LUBIN.PL

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 35 dni temu dnia 04/06/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2020 @ 11:31 am
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. Michał pisze:

  Redaktorze, burmistrzowi Serkiesowi PKS jest obojętny, ponieważ nie realizuje usług dla gminy miejskiej Chojnów.

  Natomiast wszystkie linie sprzed pandemii, prócz Złotoryja-Chojnów i Legnica-Chojnów, w ramach przewozów do szkół gminnych zamawiała gmina wiejska Chojnów. Ciekawy byłby więc komentarz z urzędu gminy wiejskiej, która ma nadal obowiązek, jak ruszą szkoły, zapewnić dowozy do szkół. Co z tym zrobią, skoro nie mają gimbusa?

 2. Jarek pisze:

  Podejście dwóch burmistrzów, Serkies nie widzi żadnego problemu, drugi Pawłowski tym się zajmie i spróbuje rozwiązać problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →