basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Park jak kuźnia – Legnica zaprasza na Turniej Kowali

Przez   /   23/05/2019  /   No Comments

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę i niedzielę (25-26 maja) do parku Miejskiego na 20. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

W tym roku kowale z wielu regionów kraju mieli za „zadanie domowe” wykucie klucza do miasta Legnicy. Podczas dwudniowej imprezy dzięki młotom i kowadłom stworzą też różnorodne przedmioty użytkowe i artystyczne.

Turniejowi kowali na Polanie Angielskiej w parku towarzyszyć będą pokazy hippiki i strongmenów. Pokaz psiej tresury zaprezentuje Ośrodek Szkolenia Psów „Champion”. Nie zabraknie plenerowej gastronomii, dmuchanych atrakcji dla dzieci czy kina 9D.

W niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się VI Legnicki Bieg Kowalski. Udział może wziąć każdy, bez względu na wiek. Do przebiegnięcia będzie jedna mila kowalska, a na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, zaś najszybsi – końskie podkowy. W sobotę i niedzielę odbywać się będą wieloboje rodzinne w ciekawych konkurencjach i z nagrodami.

Przygotowany jest bogaty program estradowy. Wystąpią taneczne zespoły dziecięco-młodzieżowe i ludowe. Na scenie zobaczymy m.in. Złote Dzieci, Balbinki, wychowanków Młodzieżowego Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca Legnica, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Legnicka oraz Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”.

Dla dorosłych będzie turniej rzucania podkową, a dla najmłodszych – ciekawe i widowiskowe animacje oraz dmuchańce. Jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie można korzystać z leżaków i piaszczystej plaży. W alejkach staną kramy z wyrobami regionalnymi i rękodziełem.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 250 dni temu dnia 23/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 23, 2019 @ 12:06 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

large_poniemieckie_okl

O “Poniemieckim”. Spotkanie z Karoliną Kuszyk w Legnicy

Read More →