Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Para oszustów wyłudzała pożyczki na koszt rodziny

Przez   /   14/09/2022  /   No Comments

56-letnia jaworzanka zgłosiła policji, że ktoś pozaciągał za nią pożyczki w różnych instytucjach finansowych.   Funkcjonariusz wydziału dochodzeniowego–śledczego komendy w Jaworze wpadł na trop oszustów. Naciągaczami okazali się 33-letni syn kobiety i jego 27-letnia partnerka. Policjanci postawili im po 20 zarzutów. Obojgu grozi do 8 lat więzienia. 

 

Mężczyzna wykorzystał fakt, że miał swobodny dostęp do rachunków swoich rodziców. Znał ich dane osobowe oraz numery pesel pokrzywdzonych, dzięki czemu wspólnie z konkubiną zaciągnęli przez internet w różnych instytucjach finansowych siedem tzw. „chwilówek” na łączną kwotę 16.600 zł. Rodzice mężczyzny nie mieli o tym pojęcia.

- Nieuczciwa 27-latka za każdym razem podawała się za matkę partnera, a 33-latek za swojego ojca – opowiada asp. sztab. Ewa Kluczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Jak się okazało, zachłanny duet jeszcze trzynaście razy usiłował zaciągać pożyczki na dane pokrzywdzonych. Oszuści usłyszeli łącznie po 20 zarzutów dotyczących zarówno wyłudzenia oraz usiłowania wyłudzenia pożyczek.

I mężczyzna, i kobieta, przyznali się do oszustw. Staną przed sądem. Za oszustwa mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 373 dni temu dnia 14/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 14, 2022 @ 1:15 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →