PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Ostatnie uliczne koncerty Letniego Grania w Legnicy

Przez   /   08/09/2022  /   No Comments

Legnickie Centrum Kultury na weekend zapowiada ostatni z koncertów w ramach cyklu “Letnie Granie w Legnicy”. Kto, gdzie i kiedy zagra?9 września (piątek) na scenie przy Placu Powstańców Wielkopolskich zaprezentuje się grupa Bella Canzone (początek występu o godz. 17:30), natomiast 10 września (sobota) na Scenie Parkowej (w pobliżu fontann multimedialnych) wystąpią dwie legnickie wokalistki: Monika Workun (początek koncertu o godz. 16:00) oraz kara.te (początek koncertu o godz. 17:00). Wstęp wolny.

Bella Canzone to ukraińsko-polski zespół istniejący od ponad 3 lat i występujący przede wszystkim na lokalnych imprezach. Skład formacji tworzą Anna i Sergiej Borysenko oraz Aleksandra Zań. Zespół inspiruje się twórczością Sary Brightman, Josha Grobana czy Andrew Lloyda Webera i tworzy muzykę łączącą takie gatunki jak opera, operetka, musical czy pop opera. Sergiej Borysenko śpiewał przez 20 lat w Narodowej Kapeli Bandurzystów, która w czasie trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie odwiedziła Legnicę już dwukrotnie.

Monika Workun pochodzi z Legnicy, ma 20 lat i śpiewa od ósmego roku życia. Na Letnim Graniu będę wykonywać głównie polskie oraz zagraniczne covery z akompaniamentem gitary. Na legnickich i lokalnych scenach występuje od 2015 roku – jako reprezentantka Młodzieżowego Centrum Kultury brała udział w wielu imprezach okolicznościowych, śpiewała na różnych koncertach i festiwalach (takich jak między innymi Liga Rocka i Muzyczna Bitwie Radia Wrocław), a także z powodzeniem startowała w konkursach recytatorskich w kategorii poezji śpiewanej. Inspiruje się Ewą Bem, Agnieszką Osiecką, Melą Koteluk i Kortezem. Dzięki nim tworzy i pielęgnuje własną muzykę, którą chcę zaprezentować ją jak najszerszej publiczności.

kara.te pochodzi z Legnicy. Pisze piosenki i śpiewa odkąd pamięta, a muzyka niezmiennie towarzyszy jej w codzienności. Czerpie inspiracje z minimalistycznego, skandynawskiego grania, a korzystając z eksperymentalnych brzmień oprowadza słuchaczy po zakamarkach emocji. Niektórzy uważają, że w jej głosie słychać Björk. kara.te swój pierwszy koncert zagrała na scenie Legnickiego Centrum Kultury w 2007 roku, a w ramach Letniego Grania zaprezentuje solo act oparty na muzyce elektronicznej z elementami instrumentów analogowych. Występowała między innymi na Songwriter Łódź Festiwalu, Slot Art Festivalu czy Sofar Sounds, była uczestniczką Muzycznej Bitwy Radia Wrocław oraz śpiewała na żywo w radiowej Czwórce. W 2016 roku wydała własnym nakładem EP-kę “Homemade”. Na najbliższe miesiące zapowiada nowe wydawnictwo, o którym więcej będzie słychać niebawem.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 18 dni temu dnia 08/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 8, 2022 @ 2:26 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

meal-7468405__480

Niebawem Święto Wina i Miodu na zamku Grodźcu

Read More →