Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Ostatnie dni “Lata z Kopernikiem 2018″

Przez   /   01/08/2018  /   No Comments

Dobiega końca szósty tydzień półkolonii letnich, odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy.

Półkolonie to propozycja dla dzieci, które spędzają lato w mieście i nie chcą się nudzić. Trzeba wiedzieć, że uczestnictwo w nich wymaga nie lada kondycji fizycznej, bo każdego dnia dzieje się coś innego i nie ma czasu na leniuchowanie. W tym roku SDK „Kopernik”, wspierany dotacją z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnica zorganizował sześć tygodni zabawy wypełnionej po brzegi atrakcjami w postaci cotygodniowych wizyt w kinie, warsztatów gier planszowych w „Planszowisku”, sportowych zmagań w FitArenie oraz warsztatów tanecznych, plastycznych, sportowych i muzycznych. Poszukiwały również skarbu piratów, do którego prowadziła pełna przygód ścieżka, którą wyznaczała tajemnicza mapa pirata. Ponadto odbyło się kilkanaście wycieczek autokarowych, w takcie których dzieci piekły pizzę i bułki, budowały piece, sprawdzały swoją kondycję fizyczną w olimpiadzie sportowej, poznawały zwyczaje małp we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, zwiedzały dawne gospodarstwo rolne, będą próbką dawnego życia na wsi oraz spędzały mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, zapominając na trochę o komputerach, tabletach i telefonach.

W półkoloniach zorganizowanych w SDK „Kopernik”, będącym placówką Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, udział wzięło 240 uczestników w wieku 7 – 10 lat.

Źródło: SDK Kopernik

FOT. DARIUSZ BOROWIEC (SDK Kopernik).

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →