Wojtek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

O Legnicy na luzie. Młodzi zrobili burzę mózgów

Przez   /   11/10/2021  /   No Comments

W Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica (Rynek 19) w miniony piątek (8 października) spotkało się ponad 50 młodych ludzi ze szkół głównie ponadpodstawowych, by podyskutować o swoim mieście.

- Bardzo cieszę się z dużej, jak na pierwszy raz frekwencji, i zainteresowania młodzieży różnymi dziedzinami życia miasta, które są dla nich bardzo ważne – powiedział pełnomocnik prezydenta do spraw dzieci i młodzieży Jakub Należny.

Młodzi ludzie prezentowali swoje odczucia dotyczące życia społecznego w mieście. Podkreślali, czego im brakuje. – Młodzi chcą rozmawiać np. o tym, jak kształtowany jest budżet miasta, polityka rowerowa, o lepszym funkcjonowaniu komunikacji publicznej. A przede wszystkim o edukacji i programach kształcenia, które według nich są przeładowane – dodaje Jakub Należny.

Na młodzieżową debatę przybył też prezydent Tadeusz Krzakowski, który był żywo zainteresowany problemami podnoszonymi podczas tego spotkania.

- Cieszę się, że mogłem porozmawiać z młodymi ludźmi na tematy związane z funkcjonowaniem miasta. Dziękuję za wszystkie opinie, uwagi i pomysły, którymi się ze mną podzieliliście. Zapraszam na kolejne spotkania, na których będziemy omawiać realizację Waszych pomysłów – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Kolejne spotkanie, 22 października (piątek), godzina 17.00, oczywiście – Rynek 19.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 11/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2021 @ 1:15 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SAVE_20211015_152000

Radny z Kunic: Spółka to najlepsza opcja

Read More →