AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Nowe władze polkowickiej Uczelni Jana Wyżykowskiego

Przez   /   19/09/2019  /   No Comments

Od wczoraj (18.09) Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach ma nowego rektora i kanclerza. Obowiązki rektora pełni dr Tadeusz Kierzyk, natomiast obowiązki kanclerza sprawuje dr Paweł Greń, dotychczasowy z-ca burmistrza ds. społecznych.

Senat Uczelni Jana Wyżykowskiego pozytywnie zaopiniował propozycję Założyciela, aby nowym rektorem został dr Kierzyk, a Rada Nadzorcza spółki Zampol, której głównym udziałowcem jest Gmina Polkowice, powołała go na to stanowisko. Rada Nadzorcza Spółki Zampol wyraziła podziękowanie dr. Włodzimierzowi Olszewskiemu za dotychczasowe pełnienie funkcji rektora. Kadencja nowego rektora potrwa do 2022 roku.
Jednocześnie burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki rekomendował swojego dotychczasowego zastępcę, dr. Pawła Grenia, do pełnienia obowiązków kanclerza Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w okresie od 18 września do końca tego miesiąca, a wraz z początkiem nowego roku akademickiego powierzenia mu obowiązków prorektora uczelni.
– Decyzja nie była łatwa, gdyż bardzo sobie cenię profesjonalizm i zaangażowanie dr. Pawła Grenia w sprawy dotyczące Gminy Polkowice. Mając jednak na uwadze konieczność wzmocnienia naszej uczelni, opracowania i wdrożenia dalszych planów jej rozwoju, dr Paweł Greń jest dla mnie najlepszą osobą, która zmierzyć się może z tym wyzwaniem – powiedział burmistrz Polkowic.
– Dorobek naukowy i doświadczenie akademickie dr. Grenia gwarantuje, że na jego obecności na naszej uczelni skorzystają przede wszystkim studenci – dodał. Burmistrz Łukasz Puźniecki nie planuje na razie powołania nowego zastępcy, a obowiązki dotychczasowego wiceburmistrza przejmie on sam oraz kierujący poszczególnymi wydziałami dyrektorzy.
Dr Tadeusz Kierzyk od 1998 r. jest związany ze szkolnictwem wyższym. Pracował w PWSZ w Legnicy, Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego, Uniwersytecie Zielonogórskim a także Uczelni Jana Wyżykowskiego. W karierze akademickiej pełnił dwukrotnie funkcje dziekana, a także był wicedyrektorem instytutu. Ostatnio zajmował stanowisko dziekana Wydziału Zamiejscowego Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie.
Zainteresowania naukowe dr. T. Kierzyka dotyczą szeroko rozumianego obrotu gospodarczego, w tym prawa cywilnego, handlowego i zamówień publicznych. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych i artykułów naukowych z obszaru prawa cywilnego i gospodarczego. Sprawował funkcje kierownicze w administracji państwowej i samorządowej (m.in. jako przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego), a także funkcje kierownicze w jednostkach gospodarczych, m.in. w strukturach KGHM Polska Miedź SA.


Paweł Greń to doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o poznaniu i komunikacji społecznej. Absolwent Wydział Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Ukończył studia na kierunku Totalitaryzm-Nazizm-Holokaust, organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Uczestnik projektu badawczego „Komunikowanie publiczne w Polsce – ujęcie inter- i multidyscyplinarne”, realizowanego przez konsorcjum naukowe Analiza Dyskursu i finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Narodowy Program Rozwoju Humanistyki).
Autor kilkunastu artykułów naukowych, z których część ukazała się również w języku niemieckim. Autor książek „Pamięć a media” oraz „Pytanie o pamięć”.
Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Społeczno-Humanistycznym SWPS we Wrocławiu, Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W minionym roku akademickim został wybrany najlepszym wykładowcą i otrzymał od studentów statuetkę „Złotego Żaczka”.
Paweł Greń jest w trakcie pisania rozprawy habilitacyjnej na temat komunikacji z pacjentem w stanie terminalnym. Studiuje także na Akademii Ekonomicznej w Warszawie na kierunku Master of Business Administration. Ma 33 lata i pochodzi z Polkowic. Funkcję wiceburmistrza Polkowic ds. społecznych piastował od końca listopada ub. r. W Uczelni Jana Wyżykowskiego będzie odpowiadać za sprawy organizacyjne uczelni.

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

FOT. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 260 dni temu dnia 19/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 19, 2019 @ 1:16 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Niska frekwencja żłobki, przedszkola, szkoły

Mało dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach

Read More →