Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowe tablice pomiaru prędkości w Legnicy

Przez   /   28/12/2018  /   No Comments

Kolejne dwie tablice pomiaru prędkości zostały zainstalowane na ruchliwych ulicach: Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Gombrowicza (w kierunku do ul. Iwaszkiewicza) oraz na ul. Wrocławskiej przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną (w kierunku ul. Sikorskiego).

- Te urządzenia do prewencyjnego pomiaru prędkości montowane są w miejscach, gdzie kierowcy nagminnie przekraczają dozwolona prędkość – mówi Tomasz Pereta, dyrektor wydziału zarządzania ruchem drogowym legnickiego magistratu. – I jak się okazuje, są one skutecznym narzędziem. Rozbudowa tego systemu ma na celu bezpieczeństwo mieszkańców i jest jednocześnie apelem do kierowców o bezpieczną jazdę, z odpowiednią prędkością, dostosowaną do warunków ruchu na drodze.

Elektroniczne tablice pokazują, z jaką prędkością jadą samochody. W przypadku znacznego jej przekroczenia, wyświetlany jest napis ZWOLNIJ w kolorze czerwonym, naprzemiennie z symbolem znaku ograniczenia prędkości. W kolorze pomarańczowym (wraz z napisem ZWOLNIJ), gdy prędkość została nieznacznie przekroczona. A na zielono – wraz z podziękowaniem za bezpieczną jazdę, kiedy prędkość jest prawidłowa.

Przypomnijmy, że wcześniej podobne urządzenia zamontowano na ul. Jaworzyńskiej (w pobliżu Ronda Bitwy Legnickiej 1241), al. Piłsudskiego (w okolicach skrzyżowania z Mazowiecką) i Wrocławskiej (przed byłą biblioteką) oraz na ul. Złotoryjskiej (przed przejściem dla pieszych przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 635 dni temu dnia 28/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 28, 2018 @ 11:19 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →