ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nieruchomość po skarbówce czeka na kupca. Savia bis?

Przez   /   22/04/2016  /   No Comments

Urząd Miasta w Legnicy wystawił na sprzedaż działkę przy ul. Najświętszej Marii Panny z gmachem po  skarbówce.  Od przyszłego nabywcy będzie zależeć decyzja, czy szpetny budynek wyburzyć, czy zostawić. Już słychać głosy, że gmina funduje sobie kolejny problem w rodzaju stojącego vis a vis pustego, mało reprezentacyjnego domu handlowego Savia oraz placu po targowisku Manhattan. 

Na stan i sposób wykorzystania obiektu po Sawii miasto ma niewielki wpływ. Może co najwyżej ponaglać spółkę Tesco Polska jako właściciela budynku  i naliczać kary umowne za przekazaną w użytkowanie wieczyste działkę, na której 12 lat temu miała ruszyć z inwestycją. Czy podobnie będzie z nieruchomością po skarbówce? Prezydent Tadeusz Krzakowski twierdzi, że nie.

- Wystawiliśmy na sprzedaż działkę wraz ze stojącym na niej obiektem. Od nabywcy będzie zależeć, czy woli obiekt zabudować, czy wyburzyć zupełnie, aby postawić nowy od podstaw – wyjaśnia prezydent Legnicy.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla wystawionej na sprzedaż działki jest przewidziana funkcja mieszkalno-usługowa. Nowy budynek może zostać przesunięty do przodu do linii lokali gastronomicznych, z którymi bezpośrednio sąsiaduje. Ma też nawiązywać do historycznej zabudowy starówki.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1323 dni temu dnia 22/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 22, 2016 @ 8:52 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KD_cwiczenia_bezpieczenstwa_2

Ewakuacja pasażerów z pociągu Kolei Dolnośląskich

Read More →