Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Niemiła wizyta. Gość okradł swoich znajomych

Przez   /   26/04/2018  /   No Comments

Recydywista okradł znajomych ze sprzętu komputerowego, dokumentów oraz gotówki. – Na deser zabrał kluczyki od BMW, którym odjechał z miejsca zdarzenia – opowiada podkom. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowa legnickiej policji. Jej koledzy zatrzymali złodzieja, rozliczyli go i odzyskali łup.

Podczas jednej z wizyt u znajomych złodziej zabrał konsolę PlayStation wraz z okularami do PS4, grami, portfel wraz z gotówką i dokumentami, kluczyki od BMW oraz sam samochód. Kiedy domownicy zorientowali się, że gość ulotnił się razem z ich mieniem, powiadomili legnicką policję. Straty oszacowali na kwotę 36 tys. złotych.

- Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęli czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia oraz ustalenia miejsca pobytu sprawcy kradzieży – informuje Iwona Król-Szymajda. – W trakcie policyjnych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie w postaci konsoli PS4 oraz okularów VR wraz z modemem oraz kamerką, w jednym z lombardów na terenie Wrocławia. Właściciel odzyskał również skradzione auto.
Złodziej – mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego – przyznał się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Ponieważ w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwo, grozi mu zwiększenie tej kary o połowę.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 830 dni temu dnia 26/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 26, 2018 @ 2:09 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →