schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnicka kultura w żałobie – nie żyje Krystyna Kunecka

Przez   /   17/08/2022  /   No Comments

W nocy z 16 na 17 sierpnia zmarła Krystyna Kunecka. Swe życie związała z Legnickim Centrum Kultury, gdzie pracowała m.in. nad organizacją wielkich festiwali muzycznych: Legnickich Wieczorów Organowych i Legnickiego Conversatorium Organowego. Popularyzowała też muzykę klasyczną w okolicznych miejscowościach, angażując się w przygotowanie koncertów organowych.

W Męcince, skąd pochochodziła, współtworzyła Gminny Ośrodek Kultury. Była jego pierwszą dyrektorką. Potem kierowała Jaworskim Ośrodkiem Kultury. Najdłużej i najmocniej była jednak związana z legnickimi placówkami: Wojewódzkim Domem Kultury i – przede wszystkim – z Legnickim Centrum Kultury, gdzie pracowała jako instruktor.

Kochała muzykę i potrafiła z pasją o niej opowiadać. Popularyzowała ją podczas Legnickich Wieczorów Organowych i Legnickiego Conversatorium Organowego, dając mieszkańcom szansę obcowania ze znakomitymi artystami i wybitnymi kompozycjami. Prezesowała też Legnickiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu. Za swą pracę została nagrodzona m.in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznakami Zasłużony dla Województwa Legnickiego, Zasłużony dla Legnicy, Zasłużony Działacz Kultury.

Post scriptum:
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 sierpnia w kościele parafialnym św. Andrzeja Apostoła w Męcince i na cmentarzu parafialnym w Męcince. O godzinie 13 w kaplicy wystawiona zostanie trumna ze zmarłą, a o godz. 14 w kościele odprawiona zostanie msza święta żałobna, po czym kondukt żałobny przejdzie na cmentarz.

FOT. LCK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →