schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Nawet w niepogodę złotoryjanie dzielą się krwią

Przez   /   19/09/2022  /   No Comments

Wczoraj w niedzielne przedpołudnie w centrum Złotoryi odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub HDK PCK w Złotoryi – informuje Klub Honorowych Dawców Krwi Złotoryja.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych akcja krwiodawstwa była bardzo udana, tym razem zebrano aż 16,200 l. krwi od 36 krwiodawców. Zadeklarowało się 50 osób, natomiast na akcję przyszło 43 osoby, które chciały oddać krew. Niestety ze względów zdrowotnych lekarz nie dopuścił do donacji 7 osób.

Zarówno organizatorzy jak i obsługa medyczna mieli duże wątpliwości, czy akcja krwiodawstwa dojdzie do skutku ze względu na pogodę, która zniechęcała do wyjścia z domu. Nasi krwiodawcy udowodnili, że można na nich liczyć, traktują honorowe krwiodawstwo poważnie i nie straszne są dla nich chłód, deszcz i silny wiatr.

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zaparkował na ul. Rynek 40, przyciągał uwagę przechodniów i kilku z nich zdecydowało się oddać krew. Widzimy, że akcje krwiodawstwa organizowane w centrum miasta przyczyniają się do propagowania idei honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa za sprawą osób, które wcześniej nie planują i decydują się na spontaniczne oddanie krwi.

Krwiodawcy mówią, że pomysł z oddawaniem krwi w mobilnych punktach poboru jest dla nich bardzo wygodny. Nie tracą czasu na dojazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy, nie czekają w kolejce ponieważ są umawiani na daną godzinę, a czas od rejestracji do donacji nie przekracza godziny. Warto zaznaczyć, że większość krwiodawców nie korzysta z przysługujących im dwóch dni wolnych od pracy. Nie pobierają zaświadczeń uprawniających ich do tego przywileju, oddają krew z potrzeby serca. Krew to lek, którego nie da się wyprodukować, a krwiodawcy niewątpliwie zasługują na uznanie i szacunek. Obserwujemy, że krwiodawcy przychodzą na akcję ze swoimi dziećmi, którym tłumaczą jak ważne jest oddawanie krwi dla potrzebujących.

Musieliśmy zrezygnować z wydawania legitymacji i sporządzania wniosków na odznaczenia dla Honorowych Dawców Krwi I, II, III stopnia i Zasłużonych dla Zdrowia Narodu, których wśród nas nie brakuje. Podczas akcji panowała dobra atmosfera, donacje przebiegały bardzo sprawnie. Dla wszystkich były przygotowane domowe wypieki, zimne i gorące napoje.

Warto przypomnieć o kolejnej akcji, która odbędzie się w dniu 08 grudnia tego roku w naszym mieście. Z uwagi na wczorajszą aurę szukamy odpowiedniego miejsca tak aby krwiodawcy i wolontariusze już więcej nie zmarzli i nie mokli. Proszę obserwować Facebooka Honorowi Krwiodawcy Złotoryja, gdzie są zawsze aktualne informacje związane z organizowanymi zbiórkami krwi.

Serdecznie dziękujemy krwiodawcom, wolontariuszom, oraz osobom, które wspierają honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo w naszym mieście.

Klub Honorowych Dawców Krwi Złotoryja

FOT. KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →