AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Nabór na zajęcia dla tych, którzy chcą żyć zdrowiej

Przez   /   05/11/2019  /   No Comments

“Zdrowie to u nas rodzinne” oraz “Uzależnieni od pomagania” to dwa projekty, które Urząd Miasta w Legnicy wspólnie z KGHM Polska Miedź SA zorganizuje w listopadzie i grudniu. Ruszają już nabory na pierwsze zajęcia.

Są to dwie kampanie społeczno–edukacyjne skierowane do mieszkańców, uczniów legnickich szkół, organizacji pozarządowych. Urząd będzie namawiać do zdrowego stylu życia. Bądź aktywny, jedz zdrowo, żyj pozytywnie, myśl konstruktywnie – to idee przyświecające tym kampaniom.
- Kampanie adresujemy do całych rodzin. Chcemy, by legniczanie byli zdrowi i aktywni. Projekt „Zdrowie to u nas rodzinnie” realizowany jest właśnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy dużo mniej ruchu. Pokażemy, że uprawianie sportu, to nie tylko dbanie o siebie, ale też bardzo miło spędzony czas z naszymi dziećmi, wnukami, rodzeństwem – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

„Zdrowie to u nas rodzinne” jest projektem z cyklem sportowych spotkań, wydarzeń i imprez, a także przedsięwzięć edukacyjno–społecznych, dedykowanych mieszkańcom Legnicy w każdym wieku. W ramach tej akcji organizatorzy proponują:

„Dwie godziny dla rodziny” – czyli osiem fantastycznych, rodzinnych spotkań, które mają aktywizować nas, mieszkańców Legnicy, rodziców z dziećmi, grupy przyjaciół, kluby, organizacje sportowe i stowarzyszenia.
Zaplanowano cykl weekendowych spotkań, przeznaczonych dla całych rodzin. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwo pod opieką któregoś z rodziców – to oni będą bohaterami tych sportowych mitingów. Zapisy na wszystkie zajęcia – najpóźniej na dwa dni przed imprezą, pod adresem zdrowalegnica@legnica.eu.

Harmonogram zajęć:
16.11. – w godz. 10-12
Hala OSiR przy ul. Lotniczej
„Rodzinna piłka ręczna w akcji”

23.11. – w godz. 10-12
Hala OSiR przy ul. Lotniczej
„Karate – samoobrona dla małego i dużego”

24.11. – w godz. 13-15
Hala OsiR przy ul. Sejmowej
„Rodzinny Mini Basket na wesoło”

30.11. – w godz. 13-15
Hala OsiR przy ul. Sejmowej
„Rodzinny dance – tańczyć każdy może”

1.12. – w godz. 10-12
park Miejski
„Rodzinne kije i marsz Nordic Walking”

7.12. – w godz. 10-12
Sky Fitness Galeria Gwarna
„Rodzinny Sky Fit”

8.12. – w godz. 10-12
„Rakieta z mamą i tatą”
Hala OSiR przy ul. Sejmowej

14.12. – w godz. 11-13
Basen Delfinek
„Basenowy zawrót głowy”

To TY decydujesz, na jakie zajęcia chcesz chodzić!
Możesz wziąć udział we wszystkich zajęciach lub wybranych przez siebie. Za każdą aktywność otrzymasz odznakę. Możesz zatem osiągnąć status mistrza, zaliczając każdą z ośmiu propozycji. Najbardziej aktywne rodziny zostaną dodatkowo wyróżnione na konferencji podsumowującej projekt. Nabór na każde z zajęć będzie prowadzony mailowo (zdrowalegnica@legnica.eu). Można zapisać się na wybrane lub wszystkie. Udział jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Na każdych zajęciach planowany jest też dodatkowo udział animatorów dla młodszych dzieci. Organizatorzy proszą zatem, by w zgłoszeniach mailowych wymienić wiek dzieci i poszczególne role, jakie pełnią Państwo w rodzinie (np. mama, tata, dziadek, babcia itp.).

Spotkanie Kobiet i zdrowie
Kampanii „Zdrowie to u nas rodzinne” towarzyszyć będzie kilka wydarzeń. Jednym z nich będzie specjalna edycja Spotkania Kobiet (20 listopada). W świat zdrowego stylu życia zabierze nas znana i lubiana dziennikarka Katarzyna Bosacka. Bohaterka popularnego w Legnicy cyklu naszych spotkań specjalnie dla legnickiej publiczności przygotuje też przewodnik edukacyjny, przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów szkół. To wyjątkowe wydawnictwo trafi do rąk małych legniczan jeszcze w tym roku.

Warsztaty zdrowego stylu życia
Będą to wydarzenia dedykowane kobietom i młodym miłośnikom kulinariów (koniec listopada/początek grudnia).
Badania dzieci pod względem otyłości odbędą się w listopadzie i grudniu w wybranych placówkach oświatowych.
Koordynatorem części projektu dotyczącego spotkań sportowych i badań dzieci w szkołach jest dr Gabriela Jednorał z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Z kolei “Uzależnieni od pomagania” to projekt edukacyjno–społeczny skierowany do mieszkańców, organizacji pozarządowych, a w szczególności do uczniów legnickich szkół. W ramach tej edukacyjnej kampanii zorganizowane zostanie 2 i 3 grudnia I Regionalne Forum Wolontariatu. Będzie to wydarzenie adresowane do młodzieży i młodych liderów lokalnych, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę na temat wolontariatu.
- Forum ma być platformą wymiany doświadczeń, dotyczących działalności wolontariackiej, ale też inspiracją dla młodych osób, szukających dopiero informacji, jak zacząć działać – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Realizując w mieście projekt #TEAMLegnica, stawiamy na jego ogromną wartość edukacyjną. Nasi wolontariusze muszą mieć dostęp do autorytetów w tej dziedzinie. Poprzez Forum chcemy im to zapewnić. Zaprosimy też samorządy z Zagłębia Miedziowego, bo nasze działania wolontariackie wzbudzają duże zainteresowanie. Kto wie, może #TEAMLegnica warto rozbudować, tworząc #TEAM Zagłębie?

Podczas I Regionalnego Forum Wolontariatu dowiemy się, jak organizowana jest praca wolontariuszy na świecie i w Polsce, a także – jak organizować imprezy z udziałem wolontariuszy, jak promować działania społeczne i stworzyć wydarzenie, który przyciągnie tłumy.
- Zaproponujemy uczestnikom model stworzenia unikatowego produktu społecznego. Podczas konferencji uruchomiony zostanie licznik 24-godzinnego maratonu pisania wniosków konkursowych na najlepszą inicjatywę prospołeczną. Przygotowane będą stanowiska komputerowe przeznaczone dla wolontariuszy, biorących udział w maratonie – zapowiadają organizatorzy. - Aby wziąć udział w I Regionalnym Forum Wolontariatu, trzeba będzie zarejestrować się drogą elektroniczną. Więcej szczegółów wkrótce na stronie www.legnica.eu. Kontaktuj się z nami w każdej sprawie również na www.team.legnica.eu. Polub oficjalny profil #TEAMLegnica na Facebooku lub napisz do nas na wolontariat@legnica.eu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 251 dni temu dnia 05/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 5, 2019 @ 3:39 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

meeting-2810541_1280

Rajd oldtimerów z Jawora na Rozewie. Dla zuchwałych

Read More →