poranki
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Most na Leszczyńskiej w Legnicy gotowy do odbioru

Przez   /   02/12/2021  /   No Comments

Wykonawca przebudowy mostu nad Czarną Wodą, przy ul. Leszczyńskiej, zgodnie z zapowiedziami zakończył roboty i przygotował obiekt do odbioru. Po jego zakończeniu most zostanie włączony do ruchu.

Przebudowa mostu rozpoczęła się na przełomie lutego i marca tego roku. Prace polegały praktycznie na rozbiórce konstrukcji mostu i wybudowaniu nowej, znacznie solidniejszej. Dzięki temu nośność obiektu wzrośnie z 30 do 40 ton. Wykonano także wiele specjalistycznych prac. Uregulowano i umocniono koryto i dno rzeki, zbudowano również mury oporowe. Ma to oczywiście duży wpływ na ochronę przeciwpowodziową samego obiektu i miasta. Koszt tej inwestycji to ok. 4 mln 900 tys. zł, z czego ok. 2,1 mln zł pochodzi z dotacji państwowej.

Przebudowa mostu nad Czarną Wodą jest kolejnym etapem modernizacji ul. Leszczyńskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej. Zakres inwestycji obejmował m.in.: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 57 dni temu dnia 02/12/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 2, 2021 @ 1:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →