AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Monitory, notebooki i ….robot dla szkół od KGHM

Przez   /   08/02/2021  /   No Comments

Pomoce do nauki zdalnej i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w zawodach związanych z górnictwem i hutnictwem trafiły do 9 szkół objętych patronatem KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”. Miedziowa spółka przekazała placówkom blisko 170 tys. zł na doposażenie sal i pracowni technicznych.

– KGHM angażując się w program współpracy ze szkołami branżowymi zakładał przede wszystkim podniesienie poziomu nauczania. Wsparcie dla placówek daje nam gwarancję, że uczniowie kształcą się na najwyższej klasy sprzęcie. Mamy pewność, że wszystko odpowiada technologiom stosowanym w KGHM – powiedziała Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w KGHM.

Szkoły objęte programem miedziowej spółki otrzymane środki mogły przeznaczyć na sprzęt do wykorzystania przez nauczycieli do nauki zdalnej. Zakupione zostały m.in. monitory interaktywne, notebooki, projektory i tablety graficzne. Placówki doposażyły też pracownie techniczne o pomoce dydaktyczne, ale też specjalistyczne urządzenia jak robot Dobot z widzeniem maszynowym do nauki robotyki, piec tyglowy, pompy oraz autotransformatory.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc Spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Szkoły objęte patronatem KGHM przymierzają się już do kolejnej akcji rekrutacyjnej w zawodach górniczych, hutniczych i przeróbkarskich. KGHM zaprasza rodziców i uczniów do zapoznania się z programem „Kompetentni w branży” i ofertą dydaktyczną.

Lista szkół objętych patronatem w ramach „Kompetentnych w branży” oraz regulamin przyznawania stypendiów naukowych i szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://kghm.com/pl/kariera/dla-uczniow/kompetentni-w-branzy.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 25 dni temu dnia 08/02/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 8, 2021 @ 1:52 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

JESTESMY Z WAMI ON-LINE

XII Prezentacje Edukacyjne Znajdź swoją szkołę w sieci!

Read More →