PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Poker

Przez   /   02/06/2020  /   10 Comments

Wójt Zagrodna nie ma poparcia w radzie gminy. Tylko pozornie to upodabnia jej sytuację do położenia prezydenta Legnicy, który też nie dysponuje większością głosów na sesjach. Radni w Legnicy spierają się z Tadeuszem Krzakowskim, czasem bardzo ostro, ale go szanują, podczas gdy radni w Zagrodnie publicznie obnoszą się z pogardą do Karoliny Bardowskiej. 

Można powiedzieć, że Tadeusz Krzakowski zapracował sobie na szacunek, bo w ciągu 18 lat jego rządów Legnica przeszła ogromne, pozytywne przeobrażenia. Ma dorobek, który za nim przemawia. Karolina Bardowska została wójtem Zagrodna zaledwie półtora roku temu, bez wcześniejszego doświadczenia w samorządzie. Jest kobietą, w dodatku dużo młodszą od swych głównych protagonistów w radzie gminy. Wobec takiego kogoś łatwiej o protekcjonalny ton samorządowym wygom, które zęby zjadły na diecie.

Pogarda i urażona duma. Takie były fundamenty uchwał odwetowych, jednej, obniżającej Karolinie Bardowskiej wynagrodzenie do najniższego możliwego poziomu, i drugiej, w której radni bez zbadania sprawy i bez wchodzenia w niuanse, ignorując zapisy Kodeksu wyborczego i opinię wojewody dolnośląskiego, autorytarnie stwierdzają wygaśnięcie mandatu wójta. Podczas piątkowej sesji radni odreagowali kilka sponsorowanych przez gminę artykułów w portalu e-legnickie, gdzie przedstawiano ich jako sabotażystów oraz obarczono współodpowiedzialnością za niegospodarność (korpucję?) władz poprzednich kadencji. Na bieżąco wyładowują złość na założonym przez siebie internetowym forum dyskusyjnym, gdzie zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wójt Bardowskiej nie przebierają w słowach. Pogarda – radnych i ich zwolenników do pani wójt, wójt i jej zwolenników do radnych – stała się zagrodzieńskim sznytem. Spirala agresji nakręca się.

To jest ten moment, w którym mieszkańcy Zagrodna powinni postawić sobie pytanie, jak ta wójt i ta rada gminy – organy władzy samorządowej ustawowo zobowiązane do współpracy – będą potrafiły koegzystować przez resztę kadencji.  Moim zdaniem sprawy zaszły tak daleko, że przywrócenie wzajemnego zaufania stało się już niemożliwe. Alternatywą dla wyniszczającego, ciągnącego się miesiącami konfliktu, jest referendum – o odwołanie wójta lub odwołanie rady gminy. Chyba pora powiedzieć “sprawdzam” w tym pokerze, gdzie stawką jest przyszłość gminy. Niech mieszkańcy zdecydują, kto ma ich zaufanie.

Piotr Kanikowski 

 

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 37 dni temu dnia 02/06/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 3, 2020 @ 4:59 pm
 • W dziale: wiadomości

10 komentarze

 1. bronek pisze:

  Panie Piotrze bardzo cenne te grosze.

 2. lustrator pisze:

  a jak juz drogie dzieciaczki bedziecie przy przyczynach rozbiorow polski to zawsze obok klotni polskich traficie na wybitnych polskich idiotow napecznialych jak balon polskoscia nienawidzacych kalmukow, rosjan niemcow, zydow i kto tam im jeszcze do lba wpadnie.Takie polskie zadupie mentalne wyniesione na piedestał i okrecone flaga narodowa.

 3. Legniczanin pisze:

  Lista chorób lustratora… proszę bardzo. W klasyfikacji ICD-10 upośledzenie kwalifikowane kodem F-73.

  Stara pierdoła przynajmniej ma inne ciekawsze zajęcia w nocy niż siedzenie przy kompie i wylewanie pomyj frustracji na cały świat.

 4. lustrator pisze:

  tak jest stara pierdolo znowu ci sie udało trafic ale jeszcze rozwin liste chorob na ktora choruje..Tak na marginesie stara legnicka pierdolo powinienes rozwinac mysl jaki to gajowy przejmie gmine i zacznie wreszcie rzondy ku chwale polski.Tak generalnie to w Polsce tylko tacy jak ty i podobni psuja powietrze. Jesli robia to odpowiednio dlugo to kraj przestaje nadawac sie do zamieszkania.Robi sie wtedy przeciag na dekady wietrzy i znowu da sie zyc.Poki co stara pierdolo mozesz smrodzic ile ci sie podoba razem z bezradnymi radnymi.

 5. Legniczanin pisze:

  Lustrator…weź na luz albo łyknij pigułki, których nie wziąłeś rano!

  Rozumiem to twoje napięcie… ani baby ani nawet owieczki i co tu w nocy poza pisaniem postów na portalach robić???

  Pieprz…sz jak potłuczony, klepiąc na okrągło swoje bzdury. Jak ci źle być Polakiem to zasuwaj za tatusiem na daleki wschód…, bo spłodził cię zapewne jakiś kałmuk stacjonujący w Legnicy.

 6. lustrator pisze:

  tak wiec drogie dzieciaczki kiedy was beda uczyc w szkole o rozbiorach Polski i tych wstretnych rozbiorcach to musicie wiedziec ze tak wlasnie wasze dziadki pradziadki przyczyniali sie do tego zeby was rozebrali ci wstretni zaborcy widzac was jako zidiocialych sasiadow.

 7. lustrator pisze:

  ba moga tez na niemca.

 8. lustrator pisze:

  ale zajechal stary pierdola.Powaznie trzeba to wziasc pod uwage?koniecznie trzeba te stare dzieci o tym powiadomic tak jak przed kazdym rozbiorem polski.A niech sie dzieci ucza jak to onegdaj bywało az pier…lneło. Maja na to jeszcze jakies 30lat.Potem zwala na zyda.Albo na elyty.

 9. Legniczanin pisze:

  Jest jeszcze trzeci wariant jak w starym dowcipie o partyzantach… Przyjdzie leśniczy i wyrzuci wszystkich z lasu czyli może zacząć działać psychoza strachu.

  Nie oceniając walorów żadnej ze stron każda z nich może stracić przyjemne synekurki i związane z nimi apanaże. Strach przed ich utratą powinien być wystarczającym motywatorem dla poszukania konsensusu…

 10. lustrator pisze:

  wszystko sie wyjasni zaraz po przedstawieniu propozycji kandydoatow.Jak widac bedzie to zmasowana akcja miejscowej sitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →