PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ministerstwo Transportu chce przyspieszyć budowę drogi S3

Przez   /   28/03/2013  /   No Comments

Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na budowę dwóch dolnośląskich odcinków drogi ekspresowej S3: z Nowego Miasteczka do Legnicy i z Legnicy do Lubawki. Resort transportu chce, aby z początkiem 2014 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była gotowa wpuścić wykonawców na plac budowy.

Dobrą wiadomość opublikował na swoim blogu poseł Marek Łapiński, przewodniczący poselskiego zespołu ds. budowy dróg ekspresowych S3 i S5. Potwierdza ją Ministerstwo Transportu. Do konsultacji międzyresortowych skierowało już projekt uchwały Rady Ministrów wskazujący siedem inwestycji drogowych przewidzianych do realizacji w perspektywie 2014-2020, dla których postępowanie przetargowe zostanie uruchomione w 2013 roku. Na liście jest między innymi droga ekspresowa S3 od Nowego Miasteczka do Lubawki.

Ministerstwo chce, aby inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych – była gotowa już w 2014 przystąpić do budowy. Szybsze rozpoczęcie prac oznacza szybszy napływ refundacji z Unii Europejskiej. Środki przewidywane na siedem inwestycji, które resort uznał za priorytetowe, to 32,1 mld zł. Droga ekspresowa przez Dolny Śląsk według wyliczeń sprzed 2 lat miała kosztować ok 7 mld zł.

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad też przygotowuje się już do rozpoczęcia budowy. Niedawno ogłosił przetarg na powierzchniowe prace archeologiczne na pierwszym z odcinków: Nowa Sól – Legnica. Ich wyniki mają być gotowe do końca sierpnia 2013 roku.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

Wiadomość z Warszawy ucieszy pewnie mieszkańców Jawora, udręczonych hałasem i ruchem na krajowej trójce. Budowa obwodnicy, która ma wyprowadzić ruch z miasta, ma być prowadzona równolegle z budową drogi ekspresowej s3 Legnica-Lubawka.

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2741 dni temu dnia 28/03/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2013 @ 3:12 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

karta-podpisow-pod-projektem-ustawy

W kościele zbierano podpisy za projektem “Stop LGBT”

Read More →