AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Minister złożył wizytę w legnickiej PWSZ im. Witelona

Przez   /   14/07/2021  /   No Comments

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy, 12 lipca 2021 r. odwiedził  Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W trakcie wizyty Minister rozmawiał z władzami uczelni o roli i miejscu PWSZ im. Witelona w Legnicy w Regionie, potencjale dydaktycznym i naukowym, współpracy uczelni z biznesem oraz planach rozwojowych. Goście zwiedzili również uczelnię. Byli pod wrażeniem urządzeń i sprzętu, jaki wykorzystujemy kształcąc naszych studentów.


Minister, w towarzystwie Ewy Szymańskiej - poseł na Sejm RP,  Ryszarda Wawryniewicza - wiceprezesa zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz władz uczelni zwiedzał kampus oraz gościł na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych.
Na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych, Minister miał okazję zobaczyć laboratoria nowoczesnych technologii, w tym:

  • laboratorium logistyki i transportu, z symulatorami pojazdu kolejowego oraz sterowania ruchem kolejowym;
  • laboratorium odnawialnych źródeł energii, połączone z własną farmą fotowoltaiczną;
  • nowotworzone laboratorium kobotyczne, wyposażone w kobota (robota współpracującego) oraz kompatybilne z nim oprogramowanie do optymalizacji procesów produkcyjnych z okularami VR (Virtual Reality), dedykowane dla przemysłu.

Z kolei na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych odwiedził między innymi Pracownię Nowych Technologii w Edukacji, z której korzystają studenci Pedagogiki.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 11 dni temu dnia 14/07/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 14, 2021 @ 8:26 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Dokumenty54

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Read More →