Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Minister: Będzie Policyjna Izba Dziecka w Legnicy

Przez   /   22/04/2016  /   No Comments

Odpowiadając na interpelację posła Roberta Kropiwnickiego, Jarosław Zieliński – podsekretarz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – potwierdza, że Legnica odzyska Policyjną Izbę Dziecka. Placówka będzie mieścić się w zaadaptowanym na potrzeby Policji poszkolnym budynku przy ul. Staffa 2.

Z informacji ministra wynika, że do końca roku wykonawca remontu zakończy pracę na Piekarach. Komenda będzie mogła wówczas przenieść na ul. Staffa część swoich funkcjonariuszy z ul. Asnyka. W nowym obiekcie przewidziano również zlokalizowanie Policyjnej Izby Dziecka.

Ta funkcjonująca w komendzie przy ul. Asnyka została w październiku 2013 roku zlikwidowana, jaka niespełniająca wymagań. Od tego czasu małoletni, którzy weszli w konflikt z prawem, są przewożeni z Legnicy do izb we Wrocławiu lub Wałbrzychu. Generuje to koszty konwoju, niepotrzebnie angażuje funkcjonariuszy i komplikuje pracę jednostki.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1299 dni temu dnia 22/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 22, 2016 @ 12:20 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →