AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Mieszkańcy gminy Zagrodno toną w śmieciach. Dlaczego?

Przez   /   08/01/2021  /   6 Comments

Działania radnych doprowadziły do tego, że od 1 stycznia nie ma komu odbierać odpadów z posesji na terenie gminy Zagrodno. Mieszkańcy nie wiedzą, co robić z przepełniającymi się kubłami. Internauci podpowiadają: #oddajśmieciradnemu. – Zostały nam tylko dorażne rozwiązania – mówi wójt Karolina Bardowska. – Robię co mogę, by w przyszłym tygodniu śmieciarki znów zaczęły jeździć. 

31 grudnia 2020 r. gminie Zagrodno wygasła umowa z firmą Sanikom na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Nowej wójt nie mogła podpisać, bo rada gminy źle skalkulowała opłatę śmieciową dla mieszkańców. Przyjęte stawki (23 zł od osoby za miesiąc) są za niskie w zestawieniu z ofertami składanymi w przetargach – nie wystarczają na pokrycie kosztów, a przepisy jednoznacznie zabraniają samorządom dopłacania do systemu z budżetu gminy. Gdyby w tych warunkach doszło do podpisania umowy, wójt Karolina Bardowska dopuściłaby się naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Uporu radnych nie udało się złamać, choć od końca listopada wójt wspierana przez swoich pracowników próbowała argumentować za podniesieniem stawki do 28 zł za osobę.

- Bez przetargu wolno mi zlecić usługę tylko na dwa miesiące – mówi wójt Karolina Bardowska. – W poniedziałek podpiszę na ten okres umowę z firmą, która doraźnie zajmie się odbiorem i zagopodarowaniem odpadów. To da nam czas, by przeprowadzić kolejny, trzeci już przetarg. Jeśli zgłoszone w nim oferty znowu będą przekraczać nasze możliwości, a radni nadal nie będą zgadzać się na podwyższenie stawki dla mieszkańców, to pozostanie mi zawieranie kolejnych krótkoterminowych umów dopóki nie zabraknie pieniędzy w systemie.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

6 komentarze

 1. gość pisze:

  Zagrodno istrefa

 2. Wielbiciel pisze:

  Tak w tym Zagrodnie Radni się zawzieli i bez analizy głosują na nie bo tak ich przywódca każe niczym CAR .Diety sobie uchwalili największe w rejonie bo dbają o budżet a że mieszkańcy utoną w śmieciach to wina Pani Wójt,bo ich car obliczył , że jest pod górkę.A stawki na podatek rolny uchwalili najwyższy to co nie dbacie o rolników?

 3. lustrator pisze:

  i tylko dlatego ze mogles to zrobic jedna reka. Gdybys musiał pojsc na dwoch nogach zeby objechac tych lesnych dziadkow to juz bys sie zastanowił.

 4. lustrator pisze:

  a jakby go nie bylo to dalbys glos?

 5. A pisze:

  Zadupie to tak nie zbyt ładne określenie .

 6. lustrator pisze:

  coby tu jeszcze spieprzyc coby tu jeszcze. A tak na marginesie obywatele i obywatelki to macie jak na dloni kim jestescie , co robicie i jakie wyciagacie wnioski.Przeca to wasi przedstawiciele najlepsi z najlepszych.To tak na marginesie, jaka MUSI byc glupota na dolach tego zadupia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →