Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Matka zabitego chłopca wyszła na wolność, ojciec nie

Przez   /   31/03/2021  /   No Comments

Monika N., matka 9-miesiecznego Szymonka zabitego w grudniu 2020 r. w jednym z mieszkań przy ul. Batorego w Legnicy, wyszła na wolność. Sąd przedłużył areszt tylko jej konkubentowi Dariuszowi P., ojcu chłopczyka. To on, według ustaleń prokuratury, próbował uciszyć płaczące dziecko, uderzając je po głowie tępokrawędziastym narzędziem. Kobieta ma zarzut znęcania się nad synem i narażenia go nie niebezpieczeństwo.

W marcu dla obojga kończył się okres tymczasowego aresztowania. Prokuratura Okręgowa w Legnicy wystąpiła do sądu o przedłużenie ich o kolejne trzy miesiące. Sąd Okręgowy w Legnicy, który rozpatrywał ten wniosek, uznał, że i Dariusz P., i Monika N. powinni pozostać w celi. Obrońcy podejrzanych zaskarżyli tę decyzję do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Sąd uznał argumenty obrońcy Moniki N. i uchylił decyzję pierwszej instancji o tymczasowym aresztowaniu. Kobieta wróciła na wolność, jest objęta policyjnym dozorem. Jednocześnie podtrzymana została decyzja o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Dariusza P. do czerwca.

- To decyzja drugiej instancji, więc nie przysługuje od niej odwołanie – mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Śledztwo w sprawie zabójstwa przy ul. Batorego prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Dariusz P., jako podejrzany o zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem z motywów zasługujących na szczególne potępienie może zostać skazany na co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Monika N. ma zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad niesamodzielnym dzieckiem, którym powinna się opiekować. To czyn zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta może również odpowiadać za narażenie Szymonka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 31/03/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 31, 2021 @ 2:51 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →