PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

“Majowy weekend 2017″. Więcej patroli na drogach

Przez   /   28/04/2017  /   No Comments

Już dziś (28.04.) rozpoczęła się policyjna akcja pod nazwą „Majowy weekend 2017″. Funkcjonariusze spodziewają się na drogach wzmożonego ruchu. Dlatego w tym okresie dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich osób podróżujących po terenie naszego województwa. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę m. in. na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz respektowanie przepisów przez pieszych.

 

Funkcjonariusze będą reagować na wszystkie zachowania niezgodne z prawem, które zagrażają bezpieczeństwu. Akcja na drogach potrwa do późnych godzin wieczornych 3 maja br.
Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu z nas to czas wyjazdów i podróży. W związku z tym policjanci na drogach Dolnego Śląska od 28 kwietnia do 3 maja br. prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pn. „Majowy weekend 2017″. Podczas zwiększonego ruchu samochodów na drogach można spodziewać się wystąpienia sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialne osoby. Dlatego funkcjonariusze w trakcie wykonywania zadań będą szczególną uwagę zwracać na te zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków.

Na terenie woj. dolnośląskiego patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Na drogach oprócz policyjnych patroli oznakowanych pojawią się patrole nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory. Funkcjonariusze na poszczególnych odcinkach dróg przy użyciu radarów i alkotestów sprawdzą czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi.

Niestety do „głównych grzechów” kierowców poruszających się po polskich drogach wciąż zaliczyć należy: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie, wjazd przy czerwonym świetle.

Podczas działań funkcjonariusze będą:

• Eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających,
• Sprawdzać przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości,
• Kontrolować czy osoby poruszające się pojazdami stosują się do obowiązków zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w odpowiednich urządzeniach,
• Reagować na kierujących naruszających przepisy w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego,
• Prowadzić kontrole pojazdów pod kątem przewożonych osób i ładunków,
• Egzekwować stosowanie przepisów ruchu drogowego przez użytkowników dróg, w szczególności w zakresie zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszania się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników i stosowania się przez nich do sygnalizacji świetlnej, oraz używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.
Najważniejszym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach województwa dolnośląskiego bezpieczeństwa podczas podróży.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

Źródło: Policja

FOT. POLICJA.PL

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1205 dni temu dnia 28/04/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 28, 2017 @ 12:02 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →