wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Łucznicze Mistrzostwa Europy. Pierwsze emocje

Przez   /   29/08/2018  /   No Comments

Łucznicze Mistrzostwa Europy w Legnicy rozpoczęły się na dobre. Za nami pierwsze rundy kwalifikacyjne, eliminacyjne i wygrany pojedynek Polaka.

 

Najwięcej pracy we wtorek (28 sierpnia) mieli specjaliści od łuku klasycznego. Mężczyźni musieli podjąć wysiłek, żeby zdążyć z rozegraniem kwalifikacji, a potem jeszcze 1/48 finału. Ani ich koleżanki po fachu z łuku klasycznego, ani „bloczki”, jak nazywa się strzelających z łuku bloczkowego, nie mieli tak napiętego grafiku.

W 1/48 rywalizowało trzech reprezentantów Polski – Kacper Sierakowski, Mateusz Ogrodowczyk oraz Paweł Marzec. Przeciwnika pokonał tylko Sierakowski i awansował do 1/24 finału. Ośmiu najlepszych łuczników z kwalifikacji wróci do strzelania dopiero w 1/16, uzupełniając stawkę. Sierakowski do dalszych zmagań przystąpi zmotywowany udanym startem.

– Bardzo dobrze oceniam ten dzień. Mam mały niedosyt po jednej serii, ale pozostałych 11 było całkiem w porządku. Mam na myśli czwartą serię przy pierwszej odległości. Coś mnie poniosło i obniżyło wynik, ale to i tak mój najlepszy rezultat w tym sezonie, więc trafiłem z formą i jestem zadowolony – mówił 24-latek, najlepszy z Polaków. – Planu minimum nie ma. Jak będę dobrze strzelał, to tylko plan maksimum. Jaki? Taki, jak u każdego sportowca. Złoto! – opowiadał zmotywowany.

U kobiet rywalizacja w rundach eliminacyjnych dopiero od środy (29 sierpnia). We wtorek najlepiej z Polek zaprezentowała się Sylwia Zyzańska, która w kwalifikacjach zajęła 26. miejsce. Mimo że wyprzedziła 54 konkurentki, nie czuła satysfakcji. –To nie był najlepszy wynik w tym sezonie. Jestem średnio zadowolona. Myślę, że mogło być nieco lepiej, że mogłam strzelić o 10 punktów więcej– powiedziała najmłodsza ze wszystkich kadrowiczów rywalizujących w Legnicy.

W łuku bloczkowym na rundy eliminacyjne też jeszcze przyjdzie pora. W gronie mężczyzn w trakcie kwalifikacji najlepiej z Polaków strzelał Łukasz Przybylski, wśród kobiet najlepiej spisała się 63-letnia Anna Stanieczek. Zajęła 30. Miejsce.

Źródło: Antoni Cichy, rzecznik Mistrzostw Europy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 756 dni temu dnia 29/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 29, 2018 @ 9:04 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

volleyball_wroclaw_z_umowa_sponsorska_z_kghm

Pięć klubów, które dostaną kasę od KGHM w tym sezonie

Read More →